لنز  NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena معرفی شد

نیکون برای دومین با یک لنز در ماونت Z برای عاشقان بوکه معرفی کرد. بعد از لنز معروف و البته گران‌ قیمت Nikkor 58mm f/0.95 Noct حالا نوبت به NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena است.

نام پِلنا از واژه‌ی لاتین پِلنوم مشتق شده است که اشاره به فضایی پرشده دارد. انتخاب این نام توسط نیکون بازتاب دهنده‌ی توانایی تکمیل شدن دید خلاقانه‌ی مصرف‌کننده به کمک توان گردآوری بالا، ایجاد بوکه‌های گرد و شارپنس بالای لنز است.

لنز  NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena در ساختار خود ۱۶ عدسی دارد که در ۱۴ گروه اپتیکی جای گرفته‌اند. ۴ عدسی ED، یک عدسی اسفریکال و یک عدسی SR باعث در این ساختار باعث کاهش چشمگیر خطای کروی و خطای رنگی شده‌اند.

لنز  NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena

نیکون برای رسیدن به بوکه‌های دایره‌ای شکل از دیافراگمی با ۱۱ تیغه استفاده کرده است.

در این لنز از دو تکنولوژی لایه‌پوشانی نیکون استفاده شده است. لایه‌پوشانی Meso Amorphous که به گفته‌ی نیکون موثرترین تکنولوژی کوتینگ این کمپانی در برابر بازتاب در تاریخش است. تکنولوژی دوم هم کوتینگ نام‌آشنای سالیان اخیر نیکون یعنی ARNEO است. این مورد هم به کاهش خطاهای گوستینگ و فِلر منجر می‌شود.

لنز  NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena

نیکون NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena از استپ موتور برای سیستم فوکوس استفاده کرده که علاوه بر عکاسی لنز را برای کارکرد فیلمبرداری هم مناسب می‌کند. این سیستم علاوه بر دقت امکان فوکوس مداوم و بی سر و صدا را دارد.

کمترین فاصله‌ی فوکوس لنز ۸۲ سانتی‌متر است. یک عدد ۸۲ دیگر هم داریم. قطر فیلتر مورد استفاده‌ی این لنز که با لنزهای f/1.2 سری S نیکون یکی است.

لنز  NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena

بدنه‌ی لنز کاملا فلزی بوده و در برابر نفوذ گرد و خاک مقاوم شده است. وزن لنز ۹۹۵ گرم و ابعاد آن ۹.۸ در ۱۴ سانتی‌متر است. برروی لنز دو دکمه‌‌ی Fn با قابلیت شخصی‌سازی تعبیه شده است.

قیمت لنز ۲۵۰۰ دلار است.

به این بررسی اولیه هم توجه کنید:

به تصاویر گرفته‌شده با لنز NIKKOR Z 135mm f/1.8 S  پِلنا نگاهی بیندازید:

لنز  NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena لنز  NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena لنز  NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena

اطلاعات بیشتر:

https://www.nikonusa.com/en/nikon-products/product/mirrorless-lenses/nikkor-z-135mm-f%252f1.8-s-plena.html

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید