لنز سونی FE 16-35mm F2.8 GM II معرفی شد

لنز سونی FE 16-35mm F2.8 GM II را معرفی شد. این لنز فول فریم با ماونت E سونی سازگار است.  نسبت به مدل قبلی که در ۲۰۱۷ معرفی شد، تغییرات زیادی داشته است.

وزن لنز در حدود ۲۰٪ کاهش یافته و به ۵۴۷ گرم رسیده است. طول لنز هم ۱۰٪ کمتر و  ۱۱۱.۵ میلی‌متر شده است. به این ترتیب لقب کوچک‌ترین و سبک‌ترین لنز واید زوم بازار در حال حاضر به آن تعلق می‌گیرد.

لنز سونی FE 16-35mm F2.8 GM II

لنز سونی FE 16-35mm F2.8 GM II از ۱۵ عدسی در ۱۲ گروه تشکیل شده است. در ساختار خود از یک عدسی XA(extreme aspherical) بهره می‌برد که باعث کاهش خطای کروی می‌شود. دو عدسی ED هم کاهش خطای رانگی را تضمین می‌کنند. سونی از آخرین تکنولوژی لایه‌پوشانی خود موسوم به Nano AR Coating II هم استفاده کرده است که میزان فلر و خطای گوستینگ را به حداقل می‌رساند. به گفته‌ی خود کمپانی کیفیت اپتیکی لنز ۴ درجه از نسخه‌ی قبلی بهتر است.

[1] Extreme aspherical lens (XA lens) [2] Aspherical lens [3] ED (extra-low dispersion) aspherical lens [4] Super ED glass [5] ED (extra-low dispersion) glass
 پوشش فلورین هم به عدسی جلویی اضافه شده که علاوه بر مقاوم کردن این لنز در برابر قطرات آب، به راحتی از چربی‌ها پاک شود. نکته‌ی جالب توجه نزدیک‌ترین فاصله‌ی فوکوس برابر با ۲۲ سانتی‌متر است که لنز را برای عکاسی کلوزآپ مناسب می‌کند.

لنز سونی FE 16-35mm F2.8 GM II

در بخش فوکوس از ۴ موتور خطی XD (extreme dynamic) استفاده شده است که طبق بازخوردهای قبلی سرعت و دقت فوکوس مناسبی هم در زمینه‌ی فیلمبرداری و به هنگام دنبال کردن سوژه و هم در بخش عکاسی حتی در عکاسی متوالی در اختیار می‌گذارند.

موتور فوکوس لنز سونی FE 16-35mm F2.8 GM II

سه ویژگی مهم لنز برای ویدئوگرافرها کاهش فوکوس بریثینگ، امکان دی کلیک کردن رینگ دیافراگم و ثابت بودن مرکز ثقل لنز در تمام بازه‌ی زوم است. مورد آخر کمک می‌کند که در صورت استفاده برروی گیمبال نیاز به کالیبراسیون مجدد با تغییر فاصله‌ی کانونی نداشته باشید.

لنز سونی FE 16-35mm F2.8 GM II

اگر علاقه‌مند به مشاهده‌ی بررسی‌ ویدئویی لنز هستید این مورد را ببینید:

 

برای مشاهده‌ی خروجی تصویر و بررسی جزئیات کراپ شده‌ی تصویر این لینک را ببینید.

لنز سونی FE 16-35mm F2.8 GM II از پاییز ۲۰۲۳ و با قیمت ۲۳۰۰ دلار عرضه می‌شود.

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید