معرفی لنز سیگما Sigma 10-18mm f/2.8 DC DN Contemporary

سیگما  Sigma 10-18mm f/2.8 DC DN Contemporary به عنوان کوچک‌ترین و سبک‌ترین لنز با f/2.8 برای قطع APS-C معرفی شد. سیگما این لنز را برای ماونت‌های L، سونی E و فوجی X تولید کرده است.

ابعاد این لنز ۷۲.۲ در ۶۲ میلی‌متر و وزن آن ۲۶۰ گرم است. لنز در برابر نفوذ گرد و خاک و قطرات آب در بخش ماونت مقاوم شده است. در مقایسه باید گفت لنز سونی 10-18mm f/4 تنها ۴۰ گرم از این لنز سبک‌تر است اما در نظر بگیرید که یک استاپ f بسته‌تری دارد.

لنز سیگما Sigma 10-18mm f/2.8 DC DN Contemporary

لنز سیگما Sigma 10-18mm f/2.8 DC DN Contemporary فاصله‌ی کانونی معادل ۱۵-۳۶ میلی‌متر در قطع ۳۵ میلی‌متر را در اختیارتان می‌گذارد. این فاصله‌ی کانونی مناسب برای عکاسان منظره، شب، معماری و سفر می‌باشد. مدتی پیش هم سیگما لنز Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN Contemporary را معرفی کرد. به این ترتیب این دو لنز در کنار هم می‌توانند فاصله‌ی ۱۷-۷۵ میلی‌متر را در اختیار بگذارند. به نظر می‌رسد در آینده باید منتظر لنزی با فاصله‌ی کانونی 50-150 هم باشیم تا این سه‌گانه برای قطع APS-C تکمیل شود.

این لنز از ۱۳ عدسی در ۱۰ گروه تشکیل شده است. این عدسی‌ها شامل ۳ عدسی FLD، یک عدسی SLD و یک عدسی اسفریکال می‌شود. این عدسی اسفریکال با ضریب شکست بالا در گروه عدسی‌های جلویی لنز باعث کاهش طول لنز شده است. یکی از راه‌های دیگری که سیگما برای کاهش ابعاد در نظر گرفته است تغییر نحوه‌ی اتصال هود به لنز از پیچاندن به فشار دادن است.

لنز سیگما Sigma 10-18mm f/2.8 DC DN Contemporary

در بخش فوکوس هم عملکرد خوبی را شاهد هستیم. خطای focus breathing (تغییر فاصله‌ی کانونی در هنگام تغییر فوکوس) بسیار کم است و لنز را برای کارکرد فیلمبرداری بهینه می‌کند. مورد بعدی فاصله‌ی نزدیک فوکوس به اندازه ۱۱.۶ سانتی‌متر است. این مورد باعث افزایش  نسبت بزرگنمایی به ۱:۴ شده است. این فاصله‌ی فوکوس برای عکاسان منظره که خواهان خلق پرسپکتیوهای خاص‌تر با سوژه‌ای در پیش‌زمینه‌اند، بسیار کاربردی است.

قیمت سیگما Sigma 10-18mm f/2.8 DC DN Contemporary ۵۹۹ دلار است.

اطلاعات بیشتر از سایت سیگما:

https://www.sigma-global.com/en/lenses/c023_10_18_28

بررسی‌ها:

 

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید