لنز Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN معرفی‌شد

لنز Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN به عنوان کوچکترین و سبک‌ترین لنز دارای f/2.8 برای دوربین‌های با قطع سنسور APS-C معرفی‌شد.

این لنز برای ماونت E سونی و L در دسترس است. این اولین لنز سیگما برای دوربین‌های بدون‌آینه با قطع سنسور APS-C است. لنز میدان‌دیدی معادل 75-27 برروی قطع فول‌فریم در اختیارتان قرار می‌دهد. بازه‌ای که برای بسیاری از کارکردها از عکاسی منظره و معماری گرفته تا عکاسی پرتره و رویداد مناسب است. به لطف فاصله‌ی فوکوس نزدیک ۱۲.۱ سانتی‌متری و بزرگنمایی ۱:۲.۸ ، امکان عکاسی کلوزآپ هم وجود دارد.

در مورد اتحادیه‌ی L و ماونت آن اینجا بخوانید.

لنز 18-50mm f/2.8 DC DN

طول لنز ۷۴.۵ میلی‌متر، بیشترین قطر آن ۶۵.۴ میلی‌متر و وزن آن ۲۹۰ گرم است. این ابعاد هیجان انگیز لنز را برای بسیاری از عکاسان ماجراجو و اهالی سفر جذاب می‌کند. مورد بعدی نسبت‌کانونی ۲.۸ لنز است. همانطور که می‌دانید تنوع لنزهای زوم با f/2.8 برای قطع APS-C چندان زیاد نیست. از این رو لنز برای عکاسان شب هم مناسب خواهدبود.

درباره‌ی نسبت کانونی این ویدئو را ببینید:

لنز Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN از ۱۳ عدسی که در ۱۰ گروه جای‌گرفته‌اند تشکیل‌شده‌است. این ساختار دارای ۳ عدسی اسفریکال و یک عدسی SLD (عدسی با پراش بسیار کم) است. لنز دارای ۷ تیغه‌ی دیافراگم است. بدنه در برابر نفوذ گرد و غبار و قطرات آب مقاوم است. همچنین عدسی‌ها دارای لایه‌پوشانه چندگانه‌ی سیگما هستند که آن را در برابر لک مقاوم می‌کند.

در زمینه‌ی فوکوس خودکار، سیگما مدعی است که سرعت مناسب در کنار صدای بسیار کم لنز را برای استفاده‌ی فیلمبرداری مناسب می‌کند. هم‌چنین وزن کم لنز امکان استفاده از آن همراه با بدون‌آینه‌ها برروی گیمبال‌های سبک را می‌دهد.

لنز در اواخر اکتبر با قیمت ۵۵۰ دلار به بازار عرضه‌می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر وبسایت سیگما را ببینید:

https://www.sigma-global.com/en/lenses/c021_18_50_28/

بررسی جامع Gordon Laing را ببینید:

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید