پولاروید I-2 : دوربین چاپ فوری با سیتسم فوکوس خودکار و تنظیمات دستی

کمپانی محبوب سال‌های نه چندان دور پولاروید، دوربین جدید خود را با نام پولاروید I-2 معرفی کرد. دوربینی که تجربه‌ی عکاسی آنالوگ و چاپ فوری را در کنار تکنولوژی‌های به روز مانند فوکوس LIDAR در اختیار می‌گذارد.

دوربین پولاروید I-2

این دوربین قیمت بالایی برای یک دوربین چاپ فوری دارد. ۶۰۰ دلار. برای مقایسه قیمت پولاروید Now+ تنها ۱۵۰ دلار است. این قیمت به معنای امکان کامل و کیفیت بالای I-2 است.

لنز دوربین از سه عدسی تشکیل شده است و f/8 دارد. فاصله‌ی کانونی آن ۹۸ م.م و میدان دید آن برابر با لنزی ۳۸ م.م در قطع ۳۵ م.م است. فیلتر مناسب این لنز قطر دهانه‌ی ۴۹ م.م دارد. طراحی لنز توسط مهندسین اپتیک یک کمپانی ژاپنی صورت گرفته است.(مشاورینی بازنشسته از الیمپوس) این لنز امکان فوکوس خودکار از فاصله‌ی ۴۰ سانتی‌متری تا بی‌نهایت را دارد.

دوربین پولاروید I-2

یکی از مزیت‌های این دوربین امکان کنترل دستی تنظیمات است. ۶ حالت شامل خودکار، تقدم سرعت شاتر، تقدم دیافراگم، کاملا دستی، نوردهی بلند مدت و چند نوردهی در نظر گرفته شده است. دوربین یک منظریاب درخشان و یک نمایشگر برای نشان دادن تنظیمات دوربین دارد. همینطور از یک فلاش داخلی با بازه‌ی پرتاب ۲.۵ متر بهره برده است. البته که یک جک ۲.۵ م.م برای اتصال دوربین به فلاش خارجی هم در نظر گرفته شده است.

دوربین پولاروید I-2

دوربین با یک باتری لیتیم یون کار می‌کند که به کمک پورت USB-C شارژ می‌شود. با یک بار شارژ کامل می‌توان ۱۵ بسته‌ی فیلم را عکاسی کرد. I-2 به کمک بلوتوث به گوشی و برنامه‌ی مربوطه متصل می‌شود. به کمک این برنامه می‌توان از راه دور هم دوربین را کنترل کرد. پولاروید I-2 با فیلم‌های پولاروید i-Type, 600,  و SX-70سازگار است.

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید