دوربین چاپ سریع +Polaroid Now معرفی شد

پولاروید (Polaroid) دوربین عکاسی چاپ سریع +Polaroid Now را معرفی کرد. همان‌طور که از نام این دوربین پیداست، +Now نسخه‌ی ارتقاء یافته‌ی دوربین Polaroid Now است که سال گذشته معرفی شده بود. به گفته‌ی پولاروید نسخه‌ی جدید این دوربین از قابلیت‌های بیشتری با هدف افزایش خلاقیت در عکاسی فوری بهره می‌برد.

دوربین +Polaroid Now از نظر ظاهری با مدل قبلی تفاوت خاصی ندارد. این دو دوربین از نظر ساختار داخلی نیز تا حد زیادی به یک‌دیگر شبیه هستند. البته مدل جدیدتر دارای قابلیت‌های بیشتری است و پولاروید امیدوار است که علاقه‌مندان به عکاسی فوری را بیش از پیش به استفاده از این دوربین ترغیب کند.

مشخصات فنی دوربین +Polaroid Now

دوربین چاپ سریع +Polaroid Now با پنج فیلتر جدید با نام‌های Starburst، Red Vignette، Orange، ‌Blue و Yellow عرضه می‌شود. همچنین دو حالت جدید اولویت دیافراگم (Aperture Priority) و سه‌پایه (Tripod Mode) در اپلیکیشن تلفن همراه این دوربین قرار گرفته است. امکان استفاده از حالت Manual نیز وجود دارد. پولاروید دوربین +Now را خلاقانه‌ترین دوربین ساخت این شرکت نامیده است.

حالت سه‌پایه در اصل همان حالت Bulb در دوربین‌های DSLR و بدون آینه است. در این حالت می‌توان مدت زمان باز بودن شاتر را به میزان دلخواه تنظیم کرد. امکان تنظیم سرعت شاتر از 1/200 ثانیه تا ۱ ثانیه از طریق خود دوربین وجود دارد. با استفاده از اپلیکیشن نیز می‌توان نوردهی را تا حداکثر ۳۰ ثانیه افزایش داد و یا از حالت Bulb استفاده کرد.

همچنین به لطف قابلیت اولویت دیافراگم می‌توانید کنترل بیشتری روی سرعت شاتر داشته باشید که در مدل قبلی امکان‌پذیر نبود. امکان اتصال دوربین به سه‌پایه نیز وجود دارد.

این دوربین مانند مدل قبل دارای حالت نوردهی دوگانه (Double Exposure)، فلاش داخلی و تایمر ۹ ثانیه است و با فیلم‌های i-Type کار می‌کند.

دوربین +Polaroid Now در رنگ‌های سیاه، سفید و آبی-خاکستری و با قیمت ۱۵۰ دلار به بازار عرضه شده است.

منبع: DIY Photography

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید