نیکون 58mm f/0.95 S Noct  با قیمت ۸۰۰۰ دلار معرفی شد!

نیکون به طور رسمی لنز سریع‌ترین لنز نیکور تولید شده‌ تا به امروز را معرفی کرد.لنز نیکون 58mm f/0.95 S Noct جا پای لنز قبلی Noct یعنی Noct-Nikkor 58mm f/1.2 می‌گذارد البته با تغییرات شگرف که از ۴۰ سال پیش اتفاق افتاده است.همچنین با توجه به پتانسیل ماونت Z نیکون شاهد قدرت گرد‌آوری نور بیشتر در این لنز هستیم.

نیکون هدف تولید لنز را رسیدن به یک عمق میدان رویایی و البته عملکرد بسیار خوب در نور کم اعلام کرده‌است.

لنز 58mm f/0.95 S Noct دارای فوکوس دستی است.از ۱۷ عدسی در ۱۰ گروه تشکیل شده است.۴ عدسی ED و ۳ عدسی آسفریکال عملکردی فوق‌العاده را گواهی می‌کنند.لنز دارای دیافراگم الکترومغناطیسی با ۱۱ تیغه است.همچنینی رینگ فوکوسی بسیار دقیق با حرکتی نرم دارد تا عمل فوکوس در عمق میدان بسیار کم دقیق صورت گیرد.نزدیک‌ترین فاصله‌ی فوکوس این لنز برابر با ۰.۵ متر است.

لنز نیکون 58mm f/0.95 S Noct

براساس گفته‌ی این کمپانی خطای رنگی در تمامی سطح تصویر حتی در بازترین دیافراگم به حداقل رسیده است.موردی که در بسیاری از لنزهای f/1.2 به پایین آزاردهنده است.همچنین خطای کما در گوشه‌های تصویر هم به حداقل رسیده است،پس شاید این لنز برای عکاسان جدی آسمان شب هم جذاب باشد!

عدسی جلویی لنز 58mm f/0.95 S Noct دارای پوشش ARNEO و Nano Crystal نیکون است که خطای گوستینگ و فلر را کاهش می‌دهد.همچنین پوشش فلورین برای کاهش جذب گرد و خاک و چربی در این عدسی استفاده شده‌است.

 

برروی لنز نمایشگر اطلاعاتی قرار داده‌شده‌است که با نشان دادن مواردی مانند عدد دیافراگم،فاصله‌ی فوکوس و عمق میدان به کمک عکاس می‌آید.موردی که پیش از این در لنزهای سری باتیس زایس دیده بودیم.همچنین دکمه‌ی L-Fn با امکان تعریف وظیفه‌ای مشخص برروی لنز قرار دارد.

لنز نیکون 58mm f/0.95 S Noct

لنز در اواخر اکتبر ۲۰۱۹ روانه‌ی بازار می‌شود و البته قیمت آن ۸۰۰۰ دلار خواهد بود.

نمونه‌ تصاویر گرفته شده با لنز را ببینید:

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید