Elinchrom ONE، مونولایت قابل شارژ با توان 131 وات ثانیه، معرفی شد

Elinchrom به تازگی فلاش Off-Camera قابل حمل Elinchrom ONE را معرفی کرده است. این فلاش انرژی مورد نیاز خود را از یک باتری داخلی تامین می‌کند و به گفته‌ی Elinchrome در پاسخ به تقاضای بازار ساخته شده است. این مونولایت (Monolight) با ویژگی‌های رقابتی و چشمگیری که دارد احتمالاً نظر بسیاری از عکاسان را به خود جلب خواهد کرد.

به گفته‌ی Elinchrom این فلاش دارای ساختاری محکم و قابل اعتماد است. وزن این مونولایت ۱/۵ کیلوگرم است و تا حد امکان بسیار کوچک و سبک طراحی شده. کنترل دستگاه نیز با استفاده از یک صفحه‌ی لمسی و یک دکمه‌ی چرخشی (Dial) امکان‌پذیر است.

مونولایت Elinchrom One

باتری لیتیوم یونی این فلاش با هر بار شارژ کامل انرژی لازم برای ۷۲۵ بار فلاش (با تمام ظرفیت) را تامین می‌کند و با کابل UCB-C شارژ می‌شود.

به نظر می‌رسد که ساختار و طراحی این فلاش تلاشی است برای ترکیب انعطاف‌پذیری اسپیدلایت‌ها و قدرت فلاش‌های استودیویی. Elinchrom One تقریبا هم‌قیمت Profoto A1 است. ابعاد آن کمی از Profoto A1 بزرگ‌تر است اما در سمت مقابل نسبت به فلاش محبوب Profoto خروجی نور بیشتری دارد.

این مونولایت از امکان TTL (برای هماهنگی با نورسنج دوربین) و HSS (برای هماهنگی با سرعت شاتر بالا) بهره می‌برد. زمان شارژ مجدد این فلاش ۰/۹ ثانیه است.

شرکت سازنده ادعا می‌کند که این فلاش دمای رنگ (تراز سفیدی) را با اختلاف ۱۵۰ -/+ کلوین در محدوده‌ی قدرت خود حفظ می‌کند. دمای رنگ لامپ مدلینگ Elinchrom One بین ۲۷۰۰ تا ۶۵۰۰ کلوین قابل تنظیم است و خروجی نور آن ۳۰۰۰ لومن است.

طراحی مناسب این فلاش از نظر مهندسی و رسیدن به بیشترین بازدهی باعث شده که خروجی نور این فلاش ۱۳۱ وات ثانیه در حدی باشد که معمولا در فلاش‌های ۲۰۰ وات ثانیه‌ای می‌بینیم.

فلاش استودیویی

در ساختار Elinchrom One از یک تیوب استاندارد استفاده شده که در یک حباب شفاف محصور شده است. Elinchrom می‌گوید که این طراحی اجازه می‌دهد تا نور به شکل بهینه در محیط پخش شود. طراحی بخش جلوی Elinchrom One امکان استفاده از انواع ابزارهای شکل‌دهی نور شرکت Elinchrom را فراهم می‌کند. همچنین این فلاش با بیشتر سافت باکس‌های Profoto سازگار است.

Elinchrom One با قیمت ۹۰۰ دلار به بازار عرضه شده است.

منبع: PetaPixel

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید