مقایسه‌ی دو فلاش گودوکس V1 و پروفوتو A1

فلاش گودوکس V1 با جنجال بسیار وارد بازار شد.این فلاش و کمپانی گودوکس(GODOX) مورد حمله‌ی شدید کمپانی سوئدی پروفوتو(PROFOTO) به دلیل کپی‌برداری از طراحی فلاش A1 قرار گرفت.فارغ از دعوای کمپانی‌ها برای در اختیار گرفتن بازار، بررسی هر یک امکان انتخاب مناسب‌تر را در اختیار می‌گذارد.

 

آقای Robert Hall در ویدئوی زیر فلاش 260$ گودوکس V1 را در برابر فلاش 995$ پروفوتو A1 گذاشته‌است.

در گام اول به بررسی الگوی نوری هر یک پرداخته‌است :

فلاش گودوکس V1 و فلاش پروفوتو A1

شاید جالب باشد بدانید که در نظرسنجی صورت گرفته در سایت SLR Lounge ، نزدیک به 89% کیفیت نوری Godox را ترجیح داده‌اند.

نظرسنجی را ببینید :

هر دو فلاش خروجی نوری یکسان،قابلیت HSS،TTL و زمان بازتولید یکسان دارند.امکان نصب اصلاح‌کننده‌های نور و لامپ مدلینگ هم وجود دارد.

آقای Hall می‌گوید پروفوتو A1 تراز سفید دقیق‌تری در نور روز دارد.نمایشگر بهتر و البته بازه‌خروجی نوری کامل 9 استاپی از برتری‌های A1 است.

فلاش پروفوتو A1 به همراه چتر
فلاش پروفوتو A1 به همراه چتر

از طرف دیگر گودوکس V1، مدت فلاش(flash duraitions) کوتاهتری دارد.قابلیتی که در فریز کردن سوژه کمک کننده است.از طرفی امکان چکاندن 35% فلاش بیشتر در قدرت 1/1 نسبت به پروفوتو A1 وجود دارد.هدر رفت باتری کمتر و دمای رنگ ثابت‌تر از برتری‌های V1 است.

فلاش گودوکس V1 به همراه چتر
فلاش گودوکس V1 به همراه چتر

در نهایت باید گفت که : دمای رنگی گودوکس V1 کمی به سمت آبی گرایش دارد و به دلیل محدودیت حرارتی ننها امکان دستیابی به 30 فلاش با قدرت 1/1 به طور مداوم فراهم است.این دو مورد محدود باعث نمی‌شود که به کیفیت بسیار خوب گودوکس با قیمت یک چهارم پروفوتو A1 خدشه‌ای وارد شود.

منبع : https://www.slrlounge.com/profoto-vs-godox-review/

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

3 دیدگاه‌ها

  1. ممنونم از معرفی خوبتون. سوالی داشتم، اینکه من فلاش A1 رو دارم. اگر V1 رو خریداری کنم میتونم این دو تا را با هم سینک کنم. ایا V1 این قابلیت رو داره؟
    ممنونم

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید