اسپیدلایت Godox V860III با نور مدلینگ و ویژگی‌های جدید معرفی شد

گودوکس (Godox) از اسپیدلایت (V860III (Speedlight رونمایی کرد. این اسپیدلایت جدید با توان 76Ws (وات ثانیه) تمامی ویژگی‌های مدل قبلی، یعنی V860II، را به همراه قابلیت‌هایی جدید و بهبودیافته در خود جای داده است. نور مدلینگ یکی از مهم‌ترین به‌روزرسانی‌های نسخه‌ی جدید این فلاش اکسترنال است.

این اسپیدلایت جدید از نظر ظاهری کاملا مشابه مدل‌های پیشین است. عکاسان آشنا به محصولات Godox به غیر از نور مدلینگ جلو تفاوت دیگری را احساس نخواهند کرد.

افزایش عمر باتری و بهبود عملکرد آن، قفل سریع کفشک و سوییچ سریع برای کنترل آسان‌تر دستگاه جزء مهم‌ترین ویژگی‌های نسخه‌ی جدید اسپیدلایت Godox هستند. همه‌ی این ویژگی‌ها در کنار قیمت پایین این اسپیدلایت را به گزینه‌ای جذاب برای عکاسان تبدیل می‌کند. از سوی دیگر چیزی که بیشتر از همه نظر عکاسان را به خود جلب کرده نور مدلینگ اضافه شده به این اسپیدلایت است.

دوربین و اسپیدلایت

طبق اعلام Godox لامپ مدلینگ LED با توان ۲ وات به این فلاش اضافه شده تا به عکاسان کمک کند که پیش از عکاسی و در زمان فوکوس تاثیر نور را مشاهده و اطمینان حاصل کنند که هر عکس نتیجه‌ی مطلوبی را به دنبال خواهد داشت. مقدار نور مدلینگ در ۱۰ حالت قابل تنظیم و دمای رنگی آن تقریبا ۵۳۰۰ کلوین است.

سوییچ سریع به کاررفته در این فلاش روی دوربین یکی دیگر از ویژگی‌های جدید آن است. این قابلیت به عکاس این امکان را می‌دهد که برخی از تنظیمات را به سرعت و بدون استفاده از منو انجام دهد.

Godox در اسپیدلایت V860III از یک باتری لیتیوم یونی (Li-ion) بهبود یافته با ظرفیت بیشتر استفاده کرده است. طبق گفته‌ی این شرکت زمان شارژ مجدد تنها ۱/۵ ثانیه است. هر بار شارژ باتری نیز برای ۴۸۰ شلیک (تابش نور) کافی است. همچنین قفل کفشک فلاش با یک مکانیزم اتصال سریع به‌روزرسانی‌شده خیال عکاس را بابت اتصال ایمن فلاش به بدنه‌ی دوربین راحت می‌کند.

ویژگی‌های جدید اسپیدلایت Godox آن را به گزینه‌ای مناسب برای عکاسی از مراسم یا عکاسی در شرایطی که به سرعت بالا نیاز است تبدیل می‌کند.

حالت زوم (۲۰ تا ۲۰۰ میلی متر) برای تنظیم آسان محدوده‌ی نور، تنظیم زاویه‌ی عمودی از ۷- تا ۱۲۰ درجه، وایرلس داخلی 2.4G برای اتصال یکپارچه بین چندین فلاش و یا Trigger‌هایی مانند مدل X1، همگام سازی با سرعت بالا (HSS) تا 1/8000 ثانیه، حالت FEB یا Flash Exposure Bracketing، حالت FEC یا Flash Exposure Compensation و حالت‌های همگام‌سازی Rear Curtain از دیگر قابلیت‌های این اسپیدلایت است.

تمام این ویژگی‌ها در کنار قیمت مناسبْ Godox V860III را به گزینه‌ای جذاب برای عکاسان تبدیل می‌کند. این اسپیدلایت با قیمت ۲۲۹ دلار برای دوربین‌های Canon، Nikon، Sony، Fujifilm، Pentax، Olympus و Panasonic در دسترس است.

منبع: PetaPixel

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید