Unistellar و نیکون از تلسکوپ دیجیتال eVscope 2 رونمایی کردند

شرکت نجومی Unistellar در همکاری با نیکون (Nikon) تلسکوپ دیجیتال eVscope 2 را به بازار عرضه کرد. به گفته‌ی Unistellar این ابزار قوی‌ترین تلسکوپ دیجیتال موجود در بازار است. در این تلسکوپ از یک چشمی با فناوری اپتیکی پیشرفته که توسط نیکون توسعه یافته استفاده شده است.

کمپانی Unistellar به تازگی همکاری با نیکون را آغاز کرده و از فناوری‌های پیشرفته‌ی این شرکت برای ساخت تلسکوپ‌هایی برای کاربری عمومی استفاده می‌کند.

تلسکوپ دیجیتال eVscope 2

به گفته‌ی این شرکت کاربران بدون آموزش‌های پیشرفته می‌توانند از eVscope 2 برای یافتن سیارک‌ها، دنباله‌دارها، ابرنواخترها و اجرام آسمانی دیگر استفاده کنند. علاوه بر این امکان ثبت داده‌های علمی دقیق برای مشارکت در پروژه‌های علوم شهروندی (Citizen Science) نیز وجود دارد.

eVscope 2 با به‌روزرسانی‌های مختلفی نسبت به نسل قبل به بازار معرفی شده است. سنسور نوری جدید، کاهش هوشمند آلودگی نوری، میدان دید وسیع‌تر (34*47 دقیقه‌ی قوسی)، عکاسی با رزولوشن بالاتر ( ابعاد تصویر 3200×2400 پیکسل، معادل ۷/۷ مگاپیکسل) و توان تفکیک ۱/۳۳ ثانیه‌ی قوسی جزء ویژگی‌های مهم این تلسکوپ دیجیتال هستند. علاوه بر این چشمی جدیدی که با همکاری نیکون طراحی شده وضوح بالایی دارد که در تلسکوپ‌های دیجیتالی که با کاربری عمومی ساخته شده‌اند بی‌نظیر است.

کمپانی Unistellar یک اپلیکیشن را نیز توسعه داده که حاوی اطلاعات آموزشی و توصیه‌های رصدی بر اساس موقعیت جغرافیایی و زمان است. کاربران می‌توانند تصاویر را با استفاده از این اپلیکیشن در تلفن هوشمند خود ذخیره کنند. علاوه بر این می‌توان تصاویر را به شکل زنده پخش کرد. حداکثر ۱۰ رصدگر می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن به صورت هم‌زمان به تلسکوپ متصل شوند. علاوه بر نرم‌افزار امکان ذخیره‌ی تصاویر در حافظه‌ی ۶۴ گیگابایتی این تلسکوپ دیجیتال نیز وجود دارد. هر بار شارژ کامل باتری تا ۱۰ ساعت انرژی لازم برای تلسکوپ را فراهم می‌کند.

به گفته‌ی Unistellar سنسور جدید ۷/۷ مگاپیکسلی این تلسکوپ ۴/۵ اینچی بیشترین رزولوشن را در بین تلسکوپ‌های دیجیتال موجود در بازار دارد. استفاده از این سنسور قابلیت زوم دیجیتال را نیز در این تلسکوپ امکان‌پذیر کرده است. بزرگنمایی اپتیکال eVscope 2 پنجاه برابر و بزرگنمایی دیجیتال آن ۴۰۰ برابر است. البته طبق توصیه‌ی Unistellar برای جلوگیری از افت کیفیت بهتر است از بزرگنمایی ۱۵۰ برابر به بالا استفاده نکرد.

کمپانی Unistellar امیدوار است که eVscope 2 توجه طیف جدیدی از مخاطبان کنجکاو و علاقه‌مندان به آسمان شب را به خود جلب کند. کاربران آماتور می‌توانند با یک دستگاه قدرتمند اما کاربرپسند مهارت‌های خود را افزایش دهند.

در ادامه می‌توانید مجموعه‌ای از تصاویر ثبت شده با این تلسکوپ دیجیتال را مشاهده کنید:

Unistellar چندین رویداد جهانی رایگان را در ماه اکتبر سال ۲۰۲۱ برگزار خواهد کرد. در این برنامه‌ها علاقه‌مندان با هدف پشتیبانی از ماموریت Lucy ناسا به رصد سیارک‌ها خواهند پرداخت. رصد سحابی‌ها و خوشه‌های ستاره‌ای پرشمار صورت فلکی شکارچی (جبار) نیز در این رویدادها انجام خواهد شد.

تلسکوپ eVscope 2 با قیمت ۴۱۹۹ دلار از و در سایت Unistellar برای پیش خرید در دسترس است.

منبع: PetaPixel

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید