لنز Tamron 18-300mm f/3.5-6.3 برای دوربین‌های APS-C سونی معرفی شد

طبق اعلام شرکت تامرون لنز Tamron 18-300mm f/3.5-6.3 Di III-A VC VXD برای دوربین‌های Sony با دهانه‌ی E-Mount در ماه سپتامبر روانه‌ی بازار خواهد شد. قیمت این لنز زوم ۶۹۹ دلار است.

تامرون در ماه ژوئیه خبر طراحی و توسعه‌ی این لنز را اعلام کرده بود. نسخه‌ی Fujifilm X-Mount این لنز نیز در حال توسعه است اما هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه‌ی آن مشخص نشده. انتظار می‌رود نسخه‌ی Fujifilm X-Mount این لنز پاییز امسال راهی بازار شود. این اولین لنز کمپانی تامرون برای دوربین‌های Fujifilm X-Mount خواهد بود.

تامرون ادعا می‌کند که این اولین لنز برای دوربین‌های بدون آینه‌ی APS-C با نسبت زوم 16.6x است که میدان دید Wide تا Ultra-Telephoto را پوشش می‌دهد. دیافراگم متغیر این لنز در بسته ترین حالت در فواصل کانونی مختلف چیزی بین f/22 تا f/40 خواهد بود.

با پوشش وسیعی از فواصل کانونی، این لنز برای عکاسی در شرایط مختلف مانند زندگی روزمره، عکاسی سفر، عکاسی منظره، عکاسی ماکرو و موارد دیگری که در محدوده‌ی دید Wide تا Ultra-Telephoto جای می‌گیرد مناسب است.

این لنز از ۱۹ المان در ۱۵ گروه تشکیل شده است. سه المان Hybrid Aspherical و چهار المان Low-Dispersion برای کنترل خطاهای اپتیکی در این لنز به کار رفته است. تار شدن گوشه‌های تصویر و کاهش جزئیات یکی از مشکلات رایج در لنزهای سوپرزوم است. اما تامرون می‌گوید که این لنز در سراسر محدوده‌ی زوم خود تفکیک‌پذیری بالایی دارد و آن را از مرکز تصویر تا کناره‌ها حفظ می‌کند. مکانیزم دیافراگم این لنز از هفت تیغه تشکیل شده و قطر دهانه‌ی فیلتر آن نیز ۶۷ میلی‌متر است.

مکانیزم فوکوس استفاده شده در این لنز از یک موتور خطی Tamron VDX نیرو می‌گیرد که به گفته‌ی کمپانی تامرون از سرعت و دقت بالایی برخوردار است. به گفته‌ی تامرون این لنز از نظر فوکوس در بین بهترین لنزهای زوم All-in-one قرار دارد. این شرکت می‌گوید سیستم فوکوس خودکار در هنگام ردیابی سوژه‌های متحرک عملکرد خوبی دارد و همچنین بسیار کم‌صداست. بنابراین می‌توان از این لنز در گستره‌ی وسیعی از شرایط مختلف استفاده کرد.

حداقل فاصله‌ی فوکوس این لنز ۱۵ سانتی متر (۵.۹ اینچ) در فاصله‌ی کانونی 18mm و نسبت بزرگنمایی آن 1:2 است. بنابراین این لنز با وجود بازه‌ی اپتیکی وسیع عملکرد خوبی در عکاسی از سوژه‌های نزدیک دارد.

لنز Tamron 18-300mm f/3.5-6.3 Di III-A VC VXD از ۲۴ سپتامبر با قیمت ۶۹۹ دلار برای عکاسانی که از دوربین‌های Sony E-Mount استفاده می‌کنند در دسترس خواهد بود.

منبع: PetaPixel

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید