دوربین بدون‌آینه‌ی سونی A6400 معرفی‌شد

آخرین دوربین بدون‌آینه‌ی سونی با نام A6400 معرفی شد.سونی A6400 دارای ویژگی‌های جالب‌توجهی مثل اتوفوکوس Real-Time،ردیابی Real-Time و البته سریع‌ترین فوکوس خودکار در بین دوربین‌هاست.(مشخصات دوربین‌ A6500 و A6300 را با کلیک برروی هر یک بخوانید.)

 

با هم نگاهی به مشخصات فنی این دوربین داشته باشیم :‌

درون دوربین سونی A6400 یک سنسور ۲۴.۲ مگاپیکسلی از نوع Exmor CMOS و قطع APS-C قرار داده شده‌است.بیشترین حساسیت این سنسور ۳۲۰۰۰ بوده که تا ۱۰۲۴۰۰ قابل گسترش است.پردازنده‌ی به کاررفته آخرین نسل از سری BIONZ X سونی است.این پردازنده امکان عکس‌برداری مداوم ۱۱ فریم بر ثانیه با کمک شاتر مکانیکی و ۸ فریم بر ثانیه در حالت silent shooting را فراهم می‌کند.میزان بافر دوربین برابر با ۱۱۶ عکس JPEG یا ۴۶ عکس RAW است.

بدنه‌ی دوربین از آلیاژ مینیزیم ساخته شده است.همچنین به گفته‌ی سونی عمر شاتر دوربین حداقل ۲۰۰.۰۰۰ شات است.

دوربین سونی A6400

 

یکی از نقاط قوت دوبین سونی A6400 سیستم فوکوس خودکار آن می‌باشد.دوربین با استفاده از ۴۲۵ نقطه‌ی فوکوس،۸۴٪ سطح تصویر را پوشش می‌دهد.به گفته‌ی سونی سرعت این سیستم سریع‌ترین فوکوس خودکار موجود است و تنها ۰.۰۲ ثانیه قفل شدن فوکوس روی سوژه زمان می‌برد.

 

A6400 اولین دوربین سونی است که از دو ویژگی “Real-Time Eye AF”  و “Real-Time Tracking” بهره‌می‌برد.مورد اول آخرین نسل از تکنولوژی تشخیص چشم سونی است.این تکنولوژی بر پایه‌ی هوش مصنوعی سوژه و چشم‌ها را تشخیص می‌دهد و برروی آنها فوکوس می‌کند.در آخرین نسل دقت،سرعت و عملکرد فوکوس بهبود داشته‌است.

حالا دیگر در تمامی حالات فوکوس خودکار،دوربین به صورت پیش‌فرض امکان تشخیص چشم را خواهد داشت.با یک نیم‌فشار دکمه‌ی شاتر دوربین فوکوس انجام می‌گیرد.در حالات AF-C و AF-A  امکان تعریف چشم چپ یا راست برای فوکوس فراهم شده است.

سونی همچنین امکان ردیابی چشم حیوانات را نیز اضافه کرده‌است.ویژگی که برای عکاسان حیات‌وحش جذاب خواهدبود.

دوربین سونی A6400

ویژگی ردیابی Real-Time هم از هوش‌مصنوعی برای تشخیص سوژه‌های متحرک استفاده می‌کند.امکان انتخاب سوژه‌ها در حالیکه دکمه‌ی شاتر تا نیمه فشرده شده وجود دارد.این مورد اجازه‌ی کادربندی جدید با حفظ فوکوس برروی سوژه را می‌دهد.

در پشت دوربین سونی A6400 یک نمایشگر لمسی ۳اینچی با رزولوشن ۹۲۱.۶۰۰ نقطه و قابلیت چرخش ۱۸۰ درجه قرار گرفته‌است.ویژگی که آن را برای ویلاگرها محبوب‌تر می‌کند.

منظریاب دوربین هم از نوع OLED بوده که رزولوشن ۲.۳۶ میلیون نقطه‌ای دارد.

دوربین سونی A6400

 

در زمینه‌ی تصویربرداری امکان ضبط UHD 4K با خوانش تمام پیکسل‌ها(بدون Pixel Binning) فراهم‌شده‌است.در واقع سونی A6400  ۲.۴ برابر دیتایی که برای تصاویر 4k نیاز است را در اختیار می‌گیرد و نهایتا با oversample کردن این دیتا به تصویر 4K می‌رسد.در رزولوشن FULL HD امکان تصویربرداری با سرعت 120fps وجود دارد.

امکانات کاملی شامل پروفایل‌های تصویری S-Log2،Slog-3،HLG،زمان‌سنج داخلی برای تصویربرداری تایم‌لپس،ویژگی Zebra و … برای راحتی تصویربرداری در نظر گرفته‌شده‌است.

سونی A6400 در ماه فوریه ۲۰۱۹ با قیمت ۱۰۰۰ دلار با لنز 16-50mm f/3.5 به بازار خواهد آمد.

برای دیدن نمونه‌ی تصاویر گرفته‌شده به این لینک بروید.

دا

دانلود بروشور دوربین سونی A6400

 

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید