Sony a6300 رکوردداری در بدنه‌ای میان‌رده!

Sony a6300

سونی با معرفی دوربین a6300 بسیاری از اعداد را در زمینه‌ی فوکوس جابه‌جا کرد.این دوربین کوچک سریع‌ترین سیستم فوکوس خودکار و همچنین بیشترین تعداد نقاط فوکوس را دارد.

سنسور

درون بدنه‌ی بدون آینه‌ی a6300 سنسوری  ۲۴.۲ مگاپیکسلی و اندازه‌ی APS-C جای‌گرفته‌است.بازه‌ی حساسیت این سنسور از ۱۰۰ تا ۵۱۲۰۰ می‌باشد.به گفته‌ی سونی در ساختار این سنسور جدید از سیم‌کشی مسی استفاده‌شده‌است که بهره‌وری نور جمع‌شده و همچنین سرعت خوانش را زیاد‌تر می‌کند.

Sony a6300

سیستم فوکوس

این دوربین در فوکوس کردن بی‌رقیت است.تعداد نقاط فوکوس آن به عدد باورنکردنی ۴۲۵ رسیده‌است که تماما برروی خود سنسور قرار گرفته‌اند.این نقاط که از نوع فازی می‌باشند کاملا تمام سنسور را پوشش می‌دهند و به این ترتیب عملا سوژه‌ای از فوکوس جا نمی‌ماند.با به کار بردن سیستم فوکوس 4D که مختص سونی می‌باشد سرعت فوکوس به عدد ۰.۰۵ ثانیه رسیده‌است.

Sony a6300

ویدئو

در این بخش این دوربین اولین در نوع خود محسوب می‌شود.اولین دوربین سوپر ۳۵ که قادر به ضبط تصاویر 4K می‌باشد.همچنین امکان تهیه تصاویر Full HD با نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه،بهره‌مندی از S-Log و S-Gamut و سنسوری با گستره‌ی ۱۴ استاپی این میان‌رده را بسیار به دوربین‌های رده‌ بالای سونی از سر A7 نزدیک کرده‌است.

سایر ویژگی‌ها

این دوربین در سرعت عکاسی پیاپی هم پیشترفت داشته و اکنون قادر به ثبت ۱۱ عکس در ثانیه است.در این حالت همچنان فوکوس و نورسنجی حفظ می‌شود.

منظریاب الکترونیکی a6300 از نوع XGA OLED Tru-Finder بوده که دارای ۲.۴ میلیون نقطه و نرخ ۱۲۰فریم در ثانیه می‌باشد که ردیابی سوژه ها را بسیار سهل می‌کند.نمایشگر هم قابلیت جابه‌جایی و tilting دارد.بدنه‌ی دوربین مقاوم در برابر گردوخاک بوده و از آلیاژ منیزیم ساخته شده‌است.

Sony a6300
Sony a6300

 

دوربین با قیمت ۱۰۰۰ دلار برای بدنه عرضه می‌شود.

مقایسه‌ی این دوربین با بدون‌آینه‌های دیگر بازار رو ببینید.

http://www.techradar.com/us/reviews/cameras-and-camcorders/cameras/sony-a6300-1314326/review

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید