Orbitvu استودیوی عکاسی رباتیکی را برای عکاسی از دوچرخه‌ها معرفی کرد

شرکت Orbitvu طیف وسیعی از دستگاهای عکاسی خودکار را برای عکاسی از محصولات مختلف تولید می‌کند. محصولات این شرکت برای ساده‌سازی و اتوماسیون بسیاری از فرایند‌های عکاسی، به خصوص در حوزه‌ی فروش آنلاین، مورد استفاده قرار می‌گیرند. این شرکت به تازگی استودیوی عکاسی رباتیکی را تولید کرده که اختصاصاً برای عکاسی از دوچرخه و لوازم جانبی آن کاربرد دارد.

این استودیوی عکاسی رباتیک به فروشندگان و تولیدکنندگان دوچرخه این امکان را می‌دهد که فرایند عکاسی ۳۶۰ درجه از دوچرخه، لوازم جانبی و حتی پوشاک مربوط به آن را به شکلی ساده و سریع انجام دهند. در واقع هدف این است که فرایند عکاسی از یک محصول به صورت خودکار و با حداقل موانع انجام شود. به خصوص برای فروشندگانی که ممکن است مهارت یا زمان لازم برای عکاسی از محصولات را نداشته باشند.

این استودیوی خودکار با استفاده از نخ‌های شفاف نایلونی و قلاب موتورداری که در سقف استودیو قرار دارد دوچرخه را معلق نگه می‌دارد. اپراتور با استفاده از این سیستم می‌تواند دوچرخه را در زوایای مختلف بچرخاند.

این استودیو برای نورپردازی از شش منبع نوری LED و دوازده منطقه‌ی روشنایی جداگانه‌ی قابل کنترل استفاده می‌کند. با استفاده از تجهیزات نورپردازی این استودیو در مجموع می‌توان دوچرخه را با حداکثر نوری به میزان ۱۹۰۰۰۰ لومن روشن کرد.

سیستم مکانیزه‌ی این استودیو به اپراتور اجازه می‌دهد که یک دوربین DSLR یا بدون آینه‌ی کانن را کنترل کند. این سیستم امکان تغییر زوم، فوکوس، زاویه، ارتفاع و فاصله‌ی دوربین را برای اپراتور فراهم می‌کند. نرم‌افزار داخلی این سیستم توانایی حذف خود‌کار پس زمینه‌ی تصاویر، ضبط ویدیو‌، تولید GIFهای متحرک و تصاویر ۳۶۰ درجه‌ی تعاملی تحت استاندارد HTML5 را دارد و هم‌زمان می‌تواند از پنج دوربین پشتیبانی کند.

این دستگاه ابعاد بزرگی دارد و برای استفاده از تمام ویژگی‌های آن به فضایی با حدود ۹ متر طول، ۴ متر عرض و ۳ متر ارتفاع نیاز است.

Orbitvu طیف وسیعی از استودیوهای خودکار را تولید می‌کند. اما هیچ‌کدام از مدل‌های پیشین مانند این استودیوی عکاسی که صرفا برای عکاسی از دوچرخه ساخته شده است روی یک هدف خاص متمرکز نیستند.

نکته‌ی قابل توجه این جاست که بازار خرید و فروش دوچرخه در سال گذشته رشد بسیار چشمگیری داشته است. طبق تحلیل موسسه‌ی Research and Markets، انتظار می‌رود که تا سال ۲۰۲۷ گردش مالی سالانه‌ی بازار دوچرخه در جهان به حدود ۸۲/۳ میلیارد دلار برسد.

شرکت Orbitvu طبق روال قبلی خود قیمت این استودیوی عکاسی رباتیک و خودکار را اعلام نکرده است. علاقه‌مندان برای خرید باید مستقیماً با شرکت تماس بگیرند.

منبع: PetaPixel

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید