پاناسونیک لنز فول فریم Lumix S 24mm f/1.8 را برای دهانه‌ی L معرفی کرد

شرکت پاناسونیک لنز Lumix S 24mm f/1.8 را برای دوربین‌های فول فریم L Mount معرفی کرد. این لنز سومین محصول معرفی شده از سری S پاناسونیک است. این سری از لنزهای پاناسونیک از لنزهای پرایم با بیشترین گشودگی دیافراگم (اپرچر) f/1.8 تشکیل شده است. طبق اعلام پاناسونیک باید منتظر معرفی یک لنز دیگر سری S نیز باشیم.

پیش از این لنزهای Lumix S 85mm f/1.8 و Lumix S 50mm f/1.8 از سری S معرفی شده بودند. جدیدترین عضو این خانواده نیز لنز Lumix S 24mm f/1.8 است و ویژگی‌های مشترکی با دیگر لنزهای این سری دارد. مرکز ثقل این لنز مشابه لنزهای قبلی این سری است که تعویض لنز روی گیمبال را با کمترین نیاز به انجام تنظیمات تعادل امکان‌پذیر می‌کند. ابعاد تقریبا مشابه و سایز فیلتر یکسان جزء دیگر شباهت‌های لنزهای سری S است.

لنز Lumix S 24mm f/1.8 از دوازده المان در یازده گروه تشکیل شده است. در طراحی این لنز از سه المان آسفریکال (Aspherical)، سه المان ED و یک المان UED استفاده شده است. به کار رفتن سه المان آسفریکال منجر به کیفیت اپتیکی بالای این لنز شده است. استفاده از المان‌های ED و UED نیز خطای رنگی را تا حد زیادی کاهش داده است. در این لنز از ۹ تیغه‌ی دیافراگم استفاده شده و اندازه فیلتر نیز مانند مدل‌های قبلی این سری ۶۷ میلی‌متر است.

سیستم فوکوس خودکار این لنز به خوبی با سیستم فوکوس خودکار کنتراستی سریع نسل جدید دوربین‌ها سازگار است. سیستم فوکوس خودکار این لنز در فیلم‌برداری نیز عملکرد بسیار خوبی دارد. مکانیزم به کار رفته در این لنز focus breathing را به میزان قابل توجهی کنترل کرده است. Focus breathing یکی از مشکلات رایج در لنزهایی است که برای عکاسی ساخته شده‌اند. Focus breathing در عکاسی هیچ تاثیری ندارد، اما باعث می‌شود که در زمان تغییر فوکوس در فیلم‌برداری میدان دید کمی تغییر کند. کنترل دیافراگم micro-step لنز Lumix S 24mm f/1.8 نیز تغییر نرم و روان نوردهی در فیلم‌برداری را امکان‌پذیر کرده است.

لنز Lumix S 24mm f/1.8 بسیار سبک و کوچک است و تنها ۳۱۰ گرم وزن دارد. این لنز در کنار دوربینی مثل Lumix S5 که کوچک‌ترین دوربین فول فریم لومیکس است امکان تحرک کم‌نظیری را به عکاس می‌دهد. مقاومت بالای لنز در برابر شرایط آب و هوایی مختلف یکی دیگر از ویژگی‌های قابل توجه آن است.

این لنز با قیمت ۹۰۰ دلار از اواسط ماه اکتبر در دسترس علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

منبع: PhotoRumors، PetaPixel

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید