بزرگ‌ترین آژانس خبری انگلستان از دوربین‌های سونی استفاده خواهد کرد

بزرگ‌ترین آژانس خبری انگلستان و ایرلند در حال تغییر سیستم عکاسی خود از دوربین‌های DSLR به دوربین‌های بدون آینه‌ی سونی (Sony) است.

همکاری سونی با آژانس خبری Press Association یا PA پیروزی بزرگی برای این شرکت و بازار دوربین‌های بدون آینه به شمار می‌رود.

آژانس خبری PA از سال ۱۸۶۸ مشغول فعالیت است. شرکت مادر آژانس خبری PA شرکت خصوصی PA Media Group است. این شرکت ۲۶ سهام‌دار دارد که بیشتر آن‌ها روزنامه‌های انگلیسی هستند. از میان این روزنامه‌ها می‌توان به Daily Mail اشاره کرد.

آژانس خبری PA در همکاری خود با سونی قرار است بیش از ۹۰ نفر از عکاسان خبری و ویدئوژورنالیست‌های خود را به دوربین‌های فول فریم بدون آینه‌ی سری آلفا و دوربین‌های سینمایی سونی مجهز کند. عکاسان و خبرنگاران این مجموعه از لنز‌های Sony FE 24-70mm f/2.8 GM، Sony FE 70-200mm f/2.8 GM OSS، Sony FE 135 f/1.8GM و Sony FE 400mm f/2.8 GM OSS استفاده خواهند کرد.

لنز سونی
تعدادی از لنزهای سونی که از این پس عکاسان آژانس خبری PA از آن‌ها استفاده خواهند کرد.

ویژگی‌های جذاب سونی برای عکاسان خبری

شرکت سونی در بیانیه‌ی خبری خود عنوان کرد: «ویژگی‌های دوربین‌های سونی مثل فناوری بالا در عکاسی و فیلم‌برداری، حالت شاتر بی‌صدا (Silent Shutter mode) و امکانات مربوط به عکاسی از راه دور (Remote Capture) به خبرنگاران و عکاسان این امکان را می‌دهد که در مکان‌ها و موقعیت‌هایی عکاسی کنند که پیش از این امکان پذیر نبود».

آژانس خبری PA  نیز عنوان کرده است که یکی از دلایل تغییر سیستم عکاسی به دوربین‌های سونی قابلیت‌های مربوط به عکاسی از راه دور و ارسال سریع عکس‌ها به سرویس‌های خبری است.

طبق اعلام سونی این شرکت در زمینه‌ی راه‌اندازی تجهیزات جدید به عکاسان و خبرنگاران آژانس PA کمک خواهد کرد. علاوه بر این هم‌زمان با تغییرات و بهبود تجهیزاتْ آموزش‌های منظمی نیز به عکاسان PA ارائه خواهد شد.

مدیر تجاری سونی در اروپا، یاسو بابا (Yasuo Baba) می‌گوید: «ما مفتخریم که با آژانس خبری PA که بزرگ‌ترین آژانس خبری بریتانیا و ایرلند است همکاری می‌کنیم. این همکاری نه تنها به ما در زمینه‌ی بهبود و توسعه‌ی دوربین‌ها کمک می‌کند، بلکه این امکان را ایجاد می‌کند تا بتوانیم در آینده به عکاسان و فیلم‌برداران حرفه‌ای آژانس خبری PA خدمات بهتری را ارائه کنیم. به گونه‌ای که ثبت تصویر، انتقال و ارائه آن به شیوه‌ای انجام شود که پیش از این امکان‌پذیر نبود.”

مارتین کینه (Martin Keene)، ادیتور تصاویر گروه PA نیز درباره همکاری با سونی می گوید: «شاتر بی‌صدای دوربین‌های سونی، لنزهای بی‌نظیر و سنسور‌های عالی این شرکت، در کنار رابطه و همکاری چند سال گذشته با آن‌ها باعث شد که انتقال به دوربین‌های سونی به تصمیمی آسان تبدیل شود. داشتن دوربین‌های عکاسی و فیلم‌برداری از یک کمپانی باعث می‌شود که Workflow و Color Balance در هر دو زمینه آسان شود.

این یک سرمایه گذاری بزرگ است، اما استفاده‌ی همه‌ی اعضاء تیم‌مان از تجهیزات جدید و کم‌نظیر یکسان فرصتی بسیار ارزشمند است. اتفاقی که تغییری بزرگ را در کیفیت تصاویری که مشتریان‌مان خواهند دید رقم خواهد زد».

منبع: PetaPixel

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید