نیکون لنز پرایم اقتصادی 40mm f/2 را برای دوربین‌های Z-Mount معرفی کرد

نیکون لنز پرایم سبک و بسیار کوچک Nikkor Z 40mm f/2 را برای دوربین‌های بدون آینه‌ی سری Z با قیمت ۳۰۰ دلار معرفی کرد. این شرکت ادعا می‌کند که ساختار اپتیکی این لنز کیفیت تصویر و بوکه‌های فوق العاده‌ای را برای عکاسی و فیلم برداری ارائه می‌کند.

نیکون می‌گوید که بسیاری از مشتریان به دنبال لنزهای کوچک و سریع برای دوربین‌های بدون آینه‌ی سبک سری Z هستند. لنز پرایم 40mm f/2 در پاسخ به این درخواست تولید و معرفی شده است. لنزی که برای عکاسی در سفر، عکاسی خیابانی و همینطور استفاده‌ی روزمره انتخاب مناسبی است.

لنز پرایم 40mm f/2 را می‌توان روی دوربین‌های فول فریم یا کراپ سنسور سری Z استفاده کرد. ابعاد کوچک این لنز در کنار دوربین‌هایی مثل Z50 یا Z fc سیستم عکاسی بسیار سبک و جمع‌وجوری را ایجاد می‌کند. این لنز در کنار دوربین‌های Z6 II یا Z7 II و برای عکاسانی که به دنبال لنزهای سبک برای دوربین‌های فول فریم خود هستند نیز انتخاب مناسبی است.

ساختار اپتیکی این لنز شامل ۶ المان در ۴ گروه است. همچنین مکانیزم دیافراگم الکترومغناطیسی ۹ تیغه برای کنترل دقیق عمق میدان و نوردهی پایدار در زمان عکاسی پیاپی در این لنز به کار رفته است. تمامی این‌ها در بدنه‌ای با طول ۴/۵ سانتی‌متر و وزن ۱۷۰ گرم جای گرفته‌اند. لنزی باکیفیت که به راحتی در جیب جا می‌شود!

نیکون در ستایش از لنز خود با اشاره به دیافراگم f/2 این لنز ادعا می‌کند که این لنز در نور کم عملکرد چشمگیری را از خود به نمایش می‌گذارد. همچنین در دیافراگم f/2 بوکه‌ی کم‌نظیری ایجاد می‌شود که به خوبی سوژه را از پس‌زمینه جدا می‌کند.

لنز پرایم ۴۰ میلی‌متری جدید نیکون حداقل فاصله‌ی فوکوسی برابر با ۲۹ سانتی‌متر دارد که آن را برای کارهایی مانند عکاسی از محصولات و همچنین غذا و نوشیدنی مناسب می‌کند. مقاومت در برابر رطوبت و غبار از دیگر ویژگی‌های قابل توجه این لنز است.

این لنز دارای یک حلقه‌ی کنترل یکپارچه است که می‌توان از آن برای انجام تنظیمات مختلف استفاده کرد. موتور فوکوس آن عملکردی نرم و بی‌صدا دارد و برای فیلم برداری مناسب است.

در ادامه می‌توانید نمونه عکس‌هایی را که با لنز Nikkor Z 40mm f/2 ثبت شده‌اند تماشا کنید:

لنز Nikkor Z 40mm f/2 از پاییز سال جاری و با قیمت ۳۰۰ دلار به بازار عرضه خواهد شد.

منبع: PetaPixel

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید