Laowa 35mm f/0.95؛ سریع‌ترین لنز 35 میلی‌متر فول فریم معرفی شد

برند Laowa که زیرمجموعه‌ی Venus Optics است با لنز‌‎های خیره‌کننده و نسبتا ارزان‌قیمتی که تولید می‌کند شناخته می‌شود. جدیدترین محصول این شرکت نیز لنزی بسیار جذاب و رکورددار است. Venus Optics به تازگی لنز Laowa Argus 35mm f/0.95 را برای دوربین‌های فول‌فریم بدون‌ آینه‌ی مانت E سونی، Z نیکون و RF کانن معرفی کرد. این لنز سریع‌ترین لنز ۳۵ میلی‌متری است که تا کنون ساخته شده.

عمق میدان بسیار کم و بوکه نرم و عالی جزء ویژگی‌های جذاب این لنز است. طبق تست‌های انجام‌شده Focus Breathing کمی بالاتر از حد انتظار است. هر چند که مقدار آن چندان زیاد نیست ولی در ویدئوهای ثبت‌شده با این لنز اثر آن به شکل محسوس دیده می‌شود. در حالت فیلم‌برداری حالت رینگ دیافراگم را می‌توان با استفاده از یک دکمه بین حالت مرحله‌ای و روان تغییر داد تا تغییر نوردهی در زمان فیلم‌برداری به شکلی نرم انجام شود.

لنز Laowa Argus 35mm f/0.95

اعوجاج به خوبی کنترل شده و در بیشتر شرایط عکاسی مزاحمت چندانی ایجاد نمی‌کند. شارپنس لنز حتی در بازترین دیافراگم مناسب است. البته بر اساس تست‌هایی که تا کنون انجام شده بهترین کیفیت اپتیکی در f/4 مشاهده می‌شود. از معایب این لنز می‌توان به Flare زیاد اشاره کرد که در صورت وجود منابع نوری در کادر ممکن است به مشکلی آزاردهنده تبدیل شود.

لنز Laowa 35mm f/0.95 از ۱۴ المان در ۹ گروه تشکیل شده است. در مکانیزم دیافراگم این لنز از ۱۵ تیغه استفاده شده است. حداقل فاصله‌ی فوکوس ۵۰ سانتی‌متر و سایز فیلتر ۷۲ میلی‌متر است.

این لنز دارای فوکوس دستی و فاقد لرزش‌گیر است. بنابراین بهتر است این لنز را با دوربین‌هایی استفاده کنید که به لرزش‌گیر داخلی مجهز هستند.

لنز Laowa Argus 35mm F/0.95 در سایت شرکت Venus Optics به قیمت ۸۹۹ دلار به فروش می‌رسد.

منبع: DIY Photography

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید