لنز FUJINON XF 35mm f/2 R WR معرفی‌شد

FUJINON XF 35mm f/2 R WR

لنز FUJINON XF 35mm f/2 R WR برای دوربین‌های سری X فوجی معرفی شد.

تا دو سال گذشته اکثر خبرهایی که در مورد تجهیزات عکاسی منتشر می‌شد مربوط به دوربین‌های DSLR بود و در بین آن گاهی هم خبری از دوربین‌های بدون‌آینه(mirroless) شنیده‌ می‌شد،اما در حال حاضر اگر نگوییم بیشتر اخبار به این نوع دوربین‌ها مربوط می‌شود حداقل با اخبار مربوط به DSLRها برابری می‌کنند.یکی از کمپانی‌های مطرح در این بین Fujifilm می‌باشد که با معرفی دوربین‌های سری X خود تحولی بزرگ ایجاد کرد.سنسور قوی و استفاده از الگوریتم X-Trans به جای Bayer بدون کمک لنزهای خوش‌ساخت این کمپانی موفقیتی به دست نمی‌آورد.روز به روز تنوع لنزهای ماونت‌های X بیشتر می‌شود و خریداران نگرانی بابت لنز نخواهند‌داشت.

FUJINON XF 35mm f/2 R WR

جدیدترین لنز معرفی‌شده توسط فوجی FUJINON XF 35mm f/2 R WR می‌باشد.این لنز معادل یک لنز ۵۳میلی‌متری برروی قطع ۳۵ می‌باشد که میدان دیدی بسیار نزدیک به آن‌چه چشم انسان می‌بیند در اختیار می‌گذارد.

دیافراگم نسبتا باز 2.0 عکاسی در شرایط نوری کم را میسر می‌کند.۹ تیغه‌ی این دیافراگم هم به کمک می‌آید تا محوشدگی یا به اصطلاح بوکه‌ای بسیار گرد و نرم داشته باشید.

ساختار اپتیکی لنز شامل ۹عدسی(۲ عدسی آسفریکال) که در ۶گروه جای‌گرفته‌اند می‌شود.این لنز تنها در ۰.۰۸ ثانیه عمل فوکوس را انجام می‌دهد.ابعادی نردیک به۴۶میلی‌متر و قطری برابر با ۶۰میلی‌متر مزیت بزرگی برای عکاسان به ویژه کسانی که به عکاسی مستند اجتماعی می‌پردازند،محسوب می‌شود.

FUJINON XF 35mm f/2 R WR

نکته‌ی بسیار خوب بدنه‌ی مقاوم لنز در برابر گرد و خاک و قطرات آب می‌یاشد.براساس گفته‌ی فوجی لنز تا دمای منفی ۱۰ درجه به خوبی کار می‌کند.این عایق‌بندی در ۸قسمت بدنه‌ی فلزی اتفاق افتاده است.

FUJINON XF 35mm f/2 R WR

دو نوع هود هم برای لنز در نظر گرفته‌شده‌است.یکی هودی کوچک و سبک و دیگری هودی فلزی که یادآور هودهای کلاسیک می‌باشد که علاوه بر جلوگیری از ورود نورهای اضافی نقش محافظتی هم دارد.

قیمت این لنز ۴۰۰دلار در نظر گرفته شده است که به نظر کاملا ارزشمند می‌باشد.با کلیک بر روی نمونه‌ی عکس‌ها آنها را در سایز کامل ببینید:

2 R WR  sample-3 2 R WR  sample-2 2 R WR  sample-1

منبع:www.fujifilm.com

 

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید