فوجی دوربین Fujifilm X-T10 را معرفی کرد.

Fuji_x-t10_price_specs_silver18-55mmدوربین XT-10  توسط fujifilm معرفی‌شد.این دوربین کمی از دوربین محبوب XT-1  جمع‌وجورتر می‌باشد و تنها ۳۸۱ گرم وزن دارد.فوجی در این دوربین همان سنسور ۱۶APS-C مگاپیکسلی  XTrans CMOS II و پردازنده‌ی EXR را به‌ کاربرده‌است.

به گفته‌ی فوجی سیستم ترکیبی فوکوس این دوربین به عکاسان این قابلیت را می‌دهد که در کمتر از ۰.۰۶ ثانیه روی سوژه فوکوس کنند.با اضافه‌شدن دو حالت فوکوس new Zone و Wide/Tracking  چه در حالت عکاسی و چه در حالت فیلمبرداری کاملا می‌توان سوژه را ردیابی کرد.

با کوچک‌تر شدن منظریاب الکترونیکی این دوربین(البته با همان میزان رزولوشن دوربین XT-1 ) شما دیگر قادرنخواهید‌بود مانند دوربین XT-1  در منظریاب قسمتی از تصویر زوم‌شده را در کنار تصویر اصلی ببینید.(البته این باعث کاهش قیمت هم شده‌است.)

این دوربین از LCD  سه اینچی بهره‌می‌برد.حساسیت آن بین ۲۰۰ تا ۶۴۰۰ می‌باشد.(قابلیت گسترش بین ۱۰۰ تا ۵۱۲۰۰ را در زمان عکسبرداری با فرمت jpeg دارد.)همچنین بیشترین سرعت شاتر قابل دست‌یابی ۱⁄۳۲۰۰۰ می‌باشد.از ضعف‌های این دوربین نسبت به XT-1 بدنه‌ی آن می‌باشد که در برابر آب مقاوم نمی‌باشد.

Fuji_x-t10_price_specs_tilt01 fujifilm_x_t10_hands_on_36

باید در نظرداشت شما حالا با قیمتی در حدود ۵۰۰ دلار ارزان‌تر می‌توانید سنسور بسیار عالی XT-1 را در اختیارداشته‌باشید.قیمت این دوربین بدون لنز برابر ۸۰۰ دلار می‌باشد.

 

به روزرسانی(۷خرداد۹۴):

نمونه عکس‌های گرفته‌شده توسط سایت www.photographyblog.com

به روزرسانی(۸تیر۹۴):

تست حساسیت(ISO) و تراز سفیدی(WB) توسط سایت www.ephotozine.com

 

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید