فوجی‌فیلم لنز XF33mm f/1.4 را برای دوربین‌های بدون آینه‌ی سری X معرفی کرد

فوجی‌فیلم (Fujifilm) لنز XF33mm f/1.4 R LM WR را برای دوربین‌های دیجیتال بدون آینه‌ی سری X معرفی کرد. فوجی‌فیلم از این لنز به عنوان نسل جدید لنزهای پرایم سریع خود یاد کرده است.

این لنز برای دوربین‌های کراپ‌سنسور فوجی‌فیلم ساخته شده است و پس از اعمال ضریب کراپ فاصله‌ی کانونی معادل ۵۰ میلی‌متر در دوربین‌های فول‌فریم را ارائه می‌کند. لنزهایی با فاصله‌ی کانونی ۵۰ میلی‌متر که به لنزهای استاندارد یا نرمال نیز معروف هستند محبوبیت زیادی بین عکاسان دارند. فوجی‌فیلم نیز با تولید این لنز به تقاضای عکاسانی که از دوربین‌های کراپ سنسور این شرکت استفاده می‌کنند پاسخ داد.

لنز XF33mm f/1.4 R LM WR از ۱۵ المان در ۱۰ گروه تشکیل شده است. دو المان آسفریکال و سه المان ED برای کنترل خطاهای اپتیکی در این لنز به کار رفته‌اند. به گفته‌ی فوجی‌فیلم طراحی اپتیکی این لنز باعث شده که خطای رنگی به حداقل برسد و تصویر از مرکز تا گوشه‌ها شارپنس مناسبی داشته باشد.

در المان‌های گروه فوکوس این لنز نیز از دو المان ED و یک المان آسفریکال استفاده شده تا نوسان خطاهای اپتیکی بر اثر جابه‌جایی المان‌های فوکوس کاهش یابد. طبق اعلام فوجی‌فیلم کیفیت تصویر در تمام محدوده‌ی فوکوس عالی است. حداقل فاصله‌ی فوکوس این لنز ۳۰ سانتی‌متر است.

لنز Fujifil, XF33mm f/1.4 R LM WR

در این لنز از ۹ تیغه‌ی دیافراگم استفاده شده که منجر به شکل دایره‌ای بخش‌های خارج از فوکوس (بوکه) می‌شود. به گفته‌ی فوجی‌فیلم در دیافراگم‌های باز کنتراست مناسبی بین نواحی خارج از فوکوس و بخش‌های شارپ تصویر ایجاد می‌شود و بوکه‌ای جذاب و دلپذیر را پدید می‌آورد.

این لنز از یک موتور فوکوس خطی استفاده می‌کند که به گفته‌ی فوجی‌فیلم سریع، دقیق و تقریبا بدون صداست. فوکوس خودکار در این لنز ار سیستم فوکوس داخلی (Inner Focus) بهره می‌برد. این سیستم محدوده‌ی حرکت گروه المان‌های فوکوس لنز را کنترل می‌کند. به گفته‌ی فوجی‌فیلم سیستم فوکوس خودکار به کار رفته در این لنز باعث شده تا فوکوس خودکار سریع و دقیق باشد تا این لنز به انتخابی عالی هم برای عکاسی و هم برای فیلم‌برداری تبدیل شود. بیشترین سرعت فوکوس خودکار این لنز ۰/۰۴ ثانیه است.

وزن این لنز ۳۶۰ گرم و سایز فیلتر آن ۵۸ میلی‌متر است. مقاومت لنز در برابر غبار و رطوبت یکی دیگر از ویژگی‌های قابل توجه آن است.

لنز Fujifilm XF33mm f/1.4 R LM WR از ماه اکتبر و با قیمت ۸۰۰ دلار به بازار عرضه خواهد شد.

در ادامه چند تصویر نمونه از این لنز که به طور رسمی منتشر شده‌اند را ببینید:

f/5.6, 1/340s, ISO 320. © Derek Fahsbender.
f/1.4, 1/250s, ISO 1250. © Bert Stephani.

منبع: PetaPixel

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید