کانن لنزهای RF 16mm f/2.8 و RF 100-400mm f/5.6-8 را معرفی کرد

کانن (Canon) دو لنز جدید و نسبتا ارزان را برای دهانه‌ی RF معرفی کرد. لنزهای RF 16mm f/2.8 STM و RF 100-400mm f/5.6-8 بیشتر با هدف ترغیب عکاسانی که قصد مهاجرت به دوربین‌های بدون آینه‌ی فول فریم کانن را دارند ساخته شده‌اند.

Canon RF 16mm f/2.8

این لنز واید بسیار سبک و کوچک ساخته شده و تنها ۱۶۵ گرم وزن دارد. به گفته‌ی کانن اما شارپنس و کیفیت اپتیکی قربانی ابعاد کوچک این لنز نشده‌اند. ابعاد کوچک و وزن کم این لنز آن را علاوه بر عکاسی طبیعت و معماری به لنزی مناسب برای ویدئو بلاگرها نیز تبدیل می‌کند.

این لنز از ۹ المان در هفت گروه ساخته شده و در طراحی آن از یک المان آسفریکال نیز استفاده شده است. سایز فیلتر این لنز ۴۳ میلی‌متر است و در مکانیزم دیافراگم آن از هفت تیغه استفاده شده است. لنز RF 16mm f/2.8 فاقد لرزش‌گیر است و تنها می‌توان به لرزش‌گیر داخلی دوربین‌های بدون آینه کانن اتکا کرد.

بیشتر بخوانید: لنز زوم یا پرایم؟ کدام یک انتخاب بهتری است؟

سیستم رینگ این لنز کاملا الکترونیکی است و هیچ محدودیت فیزیکی در زاویه‌ی چرخش وجود ندارد. با استفاده از دکمه‌ی روی لنز می‌توان کاربرد رینگ را از فوکوس دستی (Manual Focus) به سیستم کنترل تغییر داد. دکمه‌ای برای تغییر حالت فوکوس (دستی و خودکار)‌ روی بدنه‌ی لنز وجود ندارد و برای تغییر نوع فوکوس باید از تنظیمات دوربین استفاده کرد.

لنز Canon RF 16mm f/2.8 از ماه اکتبر و با قیمت ۳۰۰ دلار روانه‌ی بازار خواهد شد.

Canon RF 100-400mm f/5.6-8 IS USM

لنز Canon RF 100-400mm f/5.6-8 IS USM نیز تا حد امکان سبک و کوچک طراحی شده است و ۶۳۵ گرم وزن دارد. این لنز با اکستندرهای 1.4x و 2.0x کانن سازگار است. این اولین بار است که امکان استفاده از اکستندر برای لنزی غیر از لنزهای سری L کانن فراهم شده است.

این لنز تله زوم انتخابی مناسب برای عکاسان ورزشی، حیات وحش و طبیعت است. به گفته‌ی کانن کیفیت اپتیکی آن نیز مشابه لنز Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM است.

لنز Canon RF 100-400mm f/5.6-8 IS USM از دوازده المان در ۹ گروه تشکیل شده است. یک المان UD و یک المان آسفریکال در این لنز به کار رفته‌اند. سایز فیلتر این لنز ۶۷ میلی‌متر است و در مکانیزم دیافراگم آن از ۹ تیغه استفاده شده است.

این لنز از سیستم فوکوس خودکار Nano USM استفاده می‌کند که طبق ادعای کانن در زمان فیلم‌برداری عملکردی نرم و تقریبا بی‌صدا دارد. این لنز از لرزش‌گیر اپتیکال نیز بهره می‌برد که تا ۵/۵ استاپ می‌تواند تصویر را تثبیت کند.

سیستم فوکوس دستی (Manual Focus) این لنز الکترونیک است و هیچ محدودیت فیزیکی در زاویه‌ی چرخش وجود ندارد.

لنز Canon RF 100-400mm f/5.6-8 IS USM از ماه اکتبر و با قیمت ۶۵۰ دلار به بازار عرضه خواهد شد.

نمونه عکس ثبت‌شده با لنز RF 100-400mm f/5.6-8 IS USM
نمونه عکس ثبت‌شده با لنز Canon RF 16mm f/2.8
نمونه عکس ثبت‌شده با لنز Canon RF 16mm f/2.8

منبع: PetaPixel

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید