معرفی Adobe Lighroom CC 2015

پس از گذشت نزدیک به دو سال Adobe،نرم‌افزار لایت‌روم را آپدیت کرد.لایت‌روم جدید دارای دو نسخه‌ی ۶ و (CC(Creative Cloud می‌باشد که در نسخه‌ی CC نرم‌افزار موبایل لایت‌روم نیز ارائه‌می‌گردد.قطعا مهم‌ترین ‌آپدیت  صورت‌گرفته استفاده از GPU سیستم و افزایش سرعت کارکرد برنامه می‌باشد.Adobe می‌گوید در برخی سیستم‌ها افزایش سرعتی تا ۱۰ برابر قابل دستیابی ‌می‌باشد.

در زیر به ویژگی‌های جدید Adobe Lightroom CC 2015 می‌پردازیم.(تمامی این ویژگی‌ها در  Lightroo 6 نیز وجود دارد.)

 

HDR Merge

شما میتوانید از این به بعد،مستقیما در خود لایت‌روم اقدام به ساخت تصاویر HDR بکنید.تصویر نهایی یک تصویر با فرمت DNG می‌باشد.این یک گام روبه‌جلو برای لایت‌روم است.شما فایل خام  HDR در اختیار دارید.!

Panorama Merge

شما می‌توانید در خود لایت‌روم اقدام به ساخت تصاویر پانوراما بکنید.خروجی تصویر با فرمت RAW خواهد‌بود.

Facial Recognition

همان‌طور که می‌دانید لایت‌روم علاوه بر نرم‌افزاری برای ویرایش تصاویر نرم‌افزاری بسیار عالی برای مدیریت عکس‌های شما نیز‌ می‌باشد.در ویژگی جدید شما با چند کلیک ساده می‌توانید افراد را شناسایی کنید.می‌خواهید تمام عکس‌های یک فرد خاص را بیابید؟

Filter Brush

این ویژگی مدتی است که به Adobe Camera Raw اضافه‌شده‌است.حال در لایت‌روم نیز می‌توانیم آن را در اختیارداشته‌باشیم.در جایی که از Graduated Filter یا Radial Filter استفاده می‌کنید،به کمک Filter Brush می‌توانید نواحی خاصی را که نمی‌خواهید فیلتر به آنها اعمال شود مشخص‌کنید.

Slideshows

مستر دوربین تا به حال از این ویژگی استفاده‌نکرده‌است.(ولی به نظر می‌آید برای کارهای معمولی‌تر مناسب باشد.)

 

و نهایتا چند ویژگی دیگر ببینید:

 

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید