لنز یونگنو 35mm f/2 برای دوربین‌های سونی معرفی شد

احتمالا کسانی که با نام یونگنو آشنا هستند این کمپانی چینی را با فلاش‌هایش می‌شناسند.فلاش‌هایی که بسیار شبیه به مشابه‌های کاننی و نیکونی‌شان بوده و البته قیمت بسیار کمتری دارند.این کمپانی چینی در یکی دو سال گذشته به تولید لنزهای ارزان‌ هم روی آورده و آخرین محصولش لنز یونگنو 35mm f/2 برای فول‌فریم‌های سونی است.با هم نگاهی به این لنز داشته‌باشیم:

لنز یونگنو 35mm f/2 دارای ۹ عدسی است که در ۸ گروه کنار هم قرارگرفته‌اند.یک عدسی اسفریکال و یک عدسی با تفرق کم در این ساختار قرار داردن.برای کاهش خطای flare و ghosting از تکنولوژی لایه‌پوشانی نانو بهره گرفته‌شده‌است.تعداد تیغع‌های دیافراگم لنز ۷ عدد است.

یونگنو اعلام کرده که برای رسیدن به فوکوسی دقیق با صدای کم به جای استفاده از موتورهای رایج DC از موتور (DCM(Digital Control Stepping Motor استفاده کرده‌است.

این لنز وزن کمی دارد که دلیل آن پلاستیکی بودنش است.البته قسمت فلنژ(ناحیه‌ی اتصال لنز به دوربین) فلزی است.روکش کانکتورها هم از طلا می‌باشند.برروی لنز پورت USB-C مشاهده‌ می‌شود که برای به روزرسانی فریمور مورد استفاده قرارخواهدگرفت.

مورد دیگری که یونگنو برای شبیه‌تر شدن به لنزهای سونی در نظر گرفته‌است قرار دادن دکمه‌ی (Fn(Function برروی لنز است.شما می‌توانید یک تنظیم دلخواه را از داخل منوی دوربین برای این دکمه در نظر بگیرید.

بدون شک لنز یونگنو 35mm f/2 در قیاس با مدل‌های مشابه از کمپانی‌های سرشناس نقاط ضعفی خواهد داشت اما باید بدانید که قیمت پیش‌بینی شده برای آن کمتر از ۱۵۰ دلار است.با این قیمت به نظر می‌رسد که لنزی مناسب برای شروع کار باشد.

برای اطلاعات بیشتر به اینجا بروید.

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید