YC Onion Chips 3.0؛ اسلایدر، دالی و سیستم کنترل حرکت در یک محصول

شرکت YC Onion تنها در چند سال فعالیت خود محصولات جذاب و قابل توجهی را روانه‌ی بازار کرده است. جدیدترین محصول این شرکت اسلایدر موتوردار Chips 3.0 است که البته فقط یک اسلایدر نیست. قابلیت نصب سه پایه و گیمبال نیز در Chips 3.0 گنجانده شده تا بتوان از این ابزار به عنوان دالی موتوردار و یا سیستم کنترل حرکت ۵ محوره نیز استفاده کرد.

اسلایدر Chips 3.0 توانایی ارتباط با مدل‌های متنوعی از گیمبال‌های شرکت‌های DJI، ZHIYUN و Feiyutech را دارد و می‌توان با استفاده از آن حرکت را در چهار محور کنترل کرد؛ حرکت خود اسلایدر و حرکات pan، tilt و roll که با استفاده از گیمبال امکان‌پذیر است. فوکوس را نیز می‌توان با استفاده از موتور فوکوس YC Onion کنترل کرد.

امکان نصب سه‌پایه روی این اسلایدر وجود دارد و می‌توان از آن به عنوان دالی موتوردار هم استفاده کرد. علاوه بر این می‌توان گیمبال را روی سه پایه نصب کرد تا بتوان حرکات مختلف دوربین را به طور کامل کنترل کرد. قابلیتی که برای افرادی که به ثبت هایپرلپس علاقه‌مندند بسیار جذاب است.

پیش از این شرکت YC Onion محصول مشابه دیگری را با نام HOT Dog 3.0 به بازار عرضه کرده بود. امکان نصب گیمبال روی این اسلایدر هم وجود داشت. اما اکنون و با اضافه شدن قابلیت نصب سه پایه روی اسلایدر می‌توان بدون محدودیت خاصی در زمان ثبت هایپرلپس حرکت را در همه‌ی محورها به خوبی کنترل کرد.

گیمبال‌های متنوعی با این اسلایدر سازگاری دارند. گیمبال‌ها DJI Ronin-S و RS2 و همچنین Zhiyun Crane-M2، Crane2، Crane 2S، Crane 3 Lab، Crane 3S، Weebill-S، Weebill 2 و Weebill Lab را می‌توان به این اسلایدر متصل کرد. همچنین امکان اتصال یک گیمبال Feiyutech نیز وجود دارد. با توجه به این که نام این این گیمبال ذکر نشده احتمالا باید منتظر معرفی آن در ماه‌های پیش رو باشیم.

کنترل اسلایدر از طریق نمایشگر لمسی نصب شده روی آن و یا با استفاده از اپلیکیشن امکان‌پذیر است. در صورت استفاده از نمایشگر روی اسلایدر فقط می‌توان تنظیمات مربوط به اسلایدر را انجام داد. برای کنترل همزمان گیمبال و اسلایدر باید از اپلیکیشن استفاده کرد.

شرکت YC Onion اعلام کرده است که اسلایدر Chips 3.0 توانایی حمل ۲۰ کیلوگرم تجهیزات را دارد و می‌تواند تا ۱۰ ساعت به طور پیوسته فعالیت کند. نوع باتری به کار رفته اعلام نشده ولی از روی تصاویر می‌توان حدس زد که باتری از نوع NP-F970 باشد.

کمپین این محصول و اطلاعات بیشتر را می‌توانید در سایت Indiegogo مشاهده کنید.

منبع: DIY Photography

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید