لنز TTArtisan 50mm f/1.4 برای دوربین‌های بدون آینه معرفی شد

شرکت TTArtisan لنز 50mm f/1.4 جدیدی را با قیمت 235 دلار برای دوربین‌های بدون آینه فول‌فریم معرفی کرد. این لنز نرمال روی دوربین‌هایی با دهانه‌ی Sony E، Canon RF، Nikon Z و Leica L قابل استفاده است.

این لنز منوآل (Manual) با دوربین‌های حداکثر ۶۰ مگاپیکسلی سازگار است. در طراحی اپتیکی این لنز از ده المان در هشت گروه و دوازده تیغه‌ی دیافراگم استفاده شده است. این لنز از مجموعه‌ای از المان‌های خاص برای برطرف کردن اعوجاج و خطاهای اپتیکی استفاده می‌کند که منجر به افزایش شارپنس و دقت تصویر می‌شود. در این لنز از یک المان آسفریکال (Aspherical)، یک المان abnormal dispersion و هشت المان high index استفاده شده است. لنز نرمال TTArtisan 50mm f/1.4 ASPH

به گفته‌ی شرکت TTArtisan این لنز نرمال 50 میلی‌متری برای عکاسی پرتره ایده‌آل است. چرا که در این فاصله‌ی کانونی اعوجاج و فشردگی در فریم بسیار اندک است. همچنین به گفته‌ی این شرکت این لنز برای ثبت تصاویر نمای نزدیک و با جزئیات بالا بسیار مناسب است. علاوه بر این بیشترین گشودگی دیافراگم (Aperture) f/1.4 این لنز به عکاس این امکان را می‌دهد تا سوژه را به خوبی از پس‌زمینه جدا کند. دیافراگم باز و کیفیت اپتیکی مناسبْ این لنز را به گزینه‌ای مناسب برای عکاسی در نور کم نیز تبدیل می‌کند.

حداقل فاصله فوکوس این لنز 50 سانتی‌متر و دیافراگم آن از 1.4 تا 16 متغیر است. این لنز روی دوربین‌های فول فریم میدان دیدی 45 درجه‌ای ارائه می‌کند. اندازه فیلتر 49 میلی‌متر است و وزن آن بسته به دهانه (Mount) انتخابی بین 429 تا 459 گرم است.

لنز TTArtisan 50mm f/1.4 ASPH
ابعاد لنز TTArtisan 50mm f/1.4 ASPH.

این لنز تا حد زیادی به لنزهای لایکا (Leica) شبیه است. همان‌طور که در تصویر بالا می‌بینید لنز نرمال جدید TTArtisan بسیار جمع‌وجور و کوچک است که آن را به گزینه‌ای مناسب برای عکاسی سفر و استفاده‌ی روزمره تبدیل می‌کند.

لنز TTArstin 50mm f/1.4 ASPH کاملا منوآل است و دوربین‌های دیجیتال قادر به تشخیص لنز و ثبت اطلاعات مربوط به لنز در EXIF عکس نخواهند بود.

البته حتی با وجود این مشکل کیفیت اپتیکی بالا و قیمت مناسبْ این لنز را به گزینه‌ای جذاب برای بسیاری از عکاسان تبدیل می‌کند.

ویدئوی معرفی این لنز را می‌توانید در کانال یوتیوب TTArtisan مشاهده کنید. در ادامه تعدادی از تصاویری که با این لنز گرفته شده‌اند را ببینید:

منبع: PetaPixel

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید