لنزهای Tamron SP35mm و SP45mm معرفی‌شدند

کمپانی Tamron(تامرون) که در سال‌های اخیر رشد بسیار چشمگیری در ارتقای کیفیت محصولات خود داشته،به تازگی دو لنز جدید را از سریSuperior Performance) SP) که بالاترین کیفیت ساخت را در بین تولیدات این کمپانی دارد،معرفی کرده است.

لنزهای SP 35mm f/1.8 Di VC USD و SP 45mm f/1.8 Di VC USD هردو برای سنسورهای فول‌فریم طراحی شده‌اند و در حال حاضر برای ماونت‌های کانن و نیکون در دسترس هستند.

 

Tamron SP35mm

لنز SP 35 یه لنز واید استاندارد می‌باشد که برروی سنسورهای APS-C برابر یک لنز با فاصله‌ی کانونی ۴۵mm می‌باشد.نکته‌ی قابل توجه در مورد این لنز که برتری این لنز هم محسوب می‌شود نزدیک‌ترین فاصله‌ی فوکوس است.این فاصله برای این لنز تنها برابر با ۲۰ سانتی‌متر است که در نوع خود بی‌رقیب باشد.این فاصله‌ی نزدیک ضریب بزرگنمایی برابر با ۲.۵ را به دست می‌دهد.

Tamron SP 45mm

لنز SP 45 نیز با مجهز شدن به قابلیت VC اولین لنز نرمالی است که از لرزشگیر اپتیکال بهره می‌گیرد.این لنز هم نزدیک‌ترین فاصله‌ی فوکوسی برابر با ۲۹ سانتی‌متر داراست و نسبت بزرگنمایی ۳.۴ برابری،آن را بسیار برای عکاسی ماکرو استاندارد مناسب کرده است.

دیافراگم باز تعبیه‌شده بر روی این دو لنز در ترکیب با لرزشگیر شرایط بسیار مناسبی را برای عکاسی از سوژه‌هایی که قصد نزدیک شدن بسیار زیاد به آنها را دارید فراهم می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های این دو لنز بدنه‌ی آنها می‌باشد که از موادی با پایه‌ی فلز ساخته‌شده‌اند و از همین رو راحتی و حس بسیار خوبی در زمان استفاده به شما می‌دهد.

تامرون دقت بسیاری در رفع خطاهای اپتیکی برای این دو لنز داشته است به طوریکه در لنز SP 35 که شامل ۱۰ عدسی در ۹ می‌باشد،از دو عنصر آسفریکال،یک عدسی LD(پراکنش کم) و یک عدسی XLD(پراکنش بسیار کم) استفاده‌کرده است.بنا به گفته‌ی تامرون دو عنصر آسفریکال کاملا انحنای صفحه‌ی تصویر را بهبود بخشیده‌اند.

www.steves-digicams.com©
www.steves-digicams.com©
www.steves-digicams.com©
www.steves-digicams.com©

در لینک‌های زیر اطلاعات بیشتر را می‌توانید بیابید:

www.ephotozine.com

www.steves-digicams.com

به روزرسانی(۳۰ شهریور ۱۳۹۴):

بررسی کامل سایت photographyblog.com را از لنز SP 35mm ببینید.

نمونه‌ی عکس‌های گرفته شده با SP 45mm را در این لینک ببینید.

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید