Skylum نرم‌افزار پردازش تصویر Luminar Neo را معرفی کرد

Skylum نرم‌افزار پردازش تصویر Luminar Neo را معرفی کرد. Luminar Neo بر پایه‌ی فناوری‌های پردازش تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی توسعه داده شده است.

دیما سیتنیک (Dima Sytnik)، هم‌بنیان‌گذار Skylum، در صحبت‌های خود راجع به این نرم‌افزار گفت: «ما جدیدترین عضو از خانواده‌ی Luminar، یعنی نرم‌افزار Luminar Neo را به گونه‌ای طراحی کردیم تا به هنرمندان اجازه دهیم تصاویر چالش‌برانگیزتری را خلق کنند و به نتایجی برسند که اغلب دست نیافتنی به نظر می‌رسند».

Luminar Neo از قابلیت‌های جدیدی برای تغییر نور و تونالیته تصویر بهره می‌برد. این نرم‌افزار هر تصویر را تجزیه و تحلیل می‌کند تا عمق و عناصر موجود در آن را تشخیص دهد. با این روش امکان کنترل دقیق نوردهی و تونالیته فراهم می‌شود.

استفاده از هوش مصنوعی در این نرم‌افزار به آن توانایی بالایی در کنترل و حذف خودکار مشکلاتی مانند لکه‌های غبار یا آرتیفکت (Artifact – مشکلاتی که بر اثر پردازش اشتباه اطلاعات سنسور و یا نویز ایجاد می‌شوند) می‌دهد. همچنین ابزارهایی برای حذف آسان و بدون دردسر عناصر و اشیاء ناخواسته به این نرم‌افزار اضافه شده است.

این نرم‌افزار علاوه بر جایگزین کردن آسمان توانایی تغییر پس زمینه عکس‌های پرتره را نیز دارد. ابزارهای دیگری مانند Portrait AI، Skin AI و Bokeh AI نیز برای ویرایش تصاویر پرتره در این نرم‌افزار وجود دارد.

Skylum در کنار Luminar Neo یک نرم‌افزار جدید برای مدیریت عکس‌ها توسط تلفن‌های هوشمند نیز منتشر کرده است. این نرم‌افزار به عکاسان کمک می‌کند تا عکس‌های ثبت شده‌ با تلفن هوشمند خود را به سرعت به رایانه منتقل و با استفاده از Luminar Neo آن‌ها را ویرایش کنند. در نهایت می‌توان عکس‌های ویرایش شده را برای اشتراک‌گذاری در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی دوباره به تلفن هوشمند ارسال کرد.

محیط نرم‌افزار Luminar Neo تا حد امکان بدون پیچید‌گی‌های اضافی و خسته کننده طراحی شده است. در واقع گنجاندن هوش مصنوعی در این نرم‌افزار بخش بزرگی از راه حل کمپانی Skylum برای جلوگیری از انجام کارهای تکراری و خسته‌کننده است. کار با رابط کاربری مینیمالیستی این نرم‌افزار نیز فرایند پردازش و ویرایش عکس را لذت بخش و آسان کرده است.

Luminar Neo شامل ابزارهایی است که امکان کنترل دقیق بر تمامی جنبه‌های ویرایش تصویر را به کمک هوش مصنوعی فراهم می‌کنند. مانند:

  • ماسکینگ مبتنی بر هوش مصنوعی برای جداسازی اجسام و افراد در تصاویر.
  • افزودن تصاویر متعدد به عنوان لایه برای خلق آثار هنری جدید.
  • اعمال ابزار و ماسک‌ها به لایه‌های مختلف به تعداد و دفعات دلخواه.
  • Blending Modes خلاقانه برای ایجاد تصاویر ترکیبی.

کاربران می‌توانند در نرم‌افزار Luminar Neo عکس‌های خود را با تنظیمات از پیش تعیین شده (Preset) به سرعت ویرایش و ذخیره کنند. همچنین تمامی مراحل ویرایش روی تصویر نهایی باقی می‌ماند و کاربران می‌توانند روی تمامی مراحل انجام شده کنترل کاملی داشته باشند.

در کنار استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی جدید، Luminar Neo از یک موتور ویرایش کاملاً جدید بهره می‌برد که اجازه می‌دهد چندین ابزار را بدون کاهش قابل توجهی در سرعت و کارایی روی تصاویر اعمال کرد. علاوه بر ‌این امکان لایه‌بندی پیچیده‌ی چندین تصویر خام (Raw) وجود دارد. موتور جدیدْ Luminar Neo را قادر می‌سازد تا کل فرایند پردازش تصویر را بهینه سازی و اصلاح کند.

نرم‌افزار Luminar Neo زمستان سال جاری میلادی عرضه خواهد شد. قیمت این نرم‌افزار برای استفاده در دو کامپیوتر ۵۹ دلار است. Luminar Neo را می‌توان به صورت افزونه (Plugin) به نرم‌افزارهای فتوشاپ و لایت روم نیز اضافه کرد.

منبع: Canon Rumors

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید