لنز سیگما برای ماونت E سونی و ماونت L

علاوه بر معرفی کوچکترین دوربین فول‌فریم حال‌حاضر یعنی سیگما fp ، این کمپانی سه لنز جدید هم برای دوربین‌های بدون‌آینه‌ی سونی معرفی کرد.با هم نگاهی به مشخصات این لنزها داشته‌باشیم :

لنز سیگما

لنز سیگما 35mm f/1.2 DG DN ART

این لنز اولین لنز سیگما با گشودگی 1.2 است.هر چند طراحی لنز برای قطع فول‌فریم است اما امکان استفاده برروی قطع APS-C هم فراهم است.این لنز از سری آرت می‌باشد بنابراین شارپنس بالا را انتظار خواهیم داشت.

سیگما 35mm f/1.2 DG DN ART از 17 عدسی در 12 گروه تشکیل‌شده‌است.3 عدسی از نوع SLD و 3 عدسی آسفریکال که یکی از آنها آسفریکال دوطرفه‌است در این طراحی به کار رفته است.نزدیک‌ترین فاصله‌ی فوکوس آن 30 سانتی‌متر است و تعداد تیغه‌های دیافراگم 11 عدد در نظرگرفته‌شده‌است.این لنز دارای رینگ کنترل دیافراگم از نوع De-Click بوده که امکان بسیار مناسبی برای فیلمبرداران است.لنز همواره به صورت فوکوس دستی قابل‌استفاده است.همچنین دکمه‌ی AFL برای تعریف وظیفه‌ای مشخص تعبیه شده‌است.

دهانه‌ی فیلتر مورد استفاده 82mm است و وزن لنز نزدیک به 1 کیلوگرم می‌باشد.بدنه‌ی لنز در برابر نفوذ آب و گرد و خاک مقاوم است.قیمت لنز 1500 دلار است.

لنز سیگما

لنز سیگما 45mm f/2.8 DG DN CONTEMPORARY

این لنز کوچک و سبک برای قطع فول‌فریم طراحی‌شده‌است.یکی از مشخصه‌های بارز آن رینگ کنترل دیافراگم است.همین‌طور رینگ فوکوس به صورت دندانه‌دار می‌باشد که امکان استفاده از فالو فوکوسرها را راحت‌تر می‌کند.می‌توان گفت سیگما در این لنز نگاهی هم به استفاده از آن در میان تصویربرداران داشته‌است.

لنز از 8 عدسی در 7 گروه تشکیل‌شده‌است.نزدیک‌ترین فاصله‌ی فوکوس لنز 24 سانتی‌متر است و تعداد تیغه‌ای دیافراگم آن 7 عدد می‌باشد.لنز ابعادی برابر با 64×46.2mm و وزنی برابر با 215 گرم دارد.بدنه‌ی مقاوم در برابر نفوذ قطرات آب و گردوخاک هم باید در نظر بگیرید.قیمت لنز 550 دلار است.

لنز سیگما

14-24 mm f/2.8 DG DN ART لنز سیگما

یک لنز اولتراواید زوم از سیگما. اگر برروی قطع APS-C استفاده‌شود فاصله‌ی کانونی برابر با 36-21 در اختیارتان می‌گذارد.این لنز از سری آرت سیگما بوده بنابراین انتظار شارپنس بالا را داریم.

طراحی اپتیکی لنز شامل 18 عدسی در 13 گروه می‌شود.یک عدسی FLD،پنج عدسی SLDو سه عدسی آسفریکال در این طراحی قرار دارند.همچنین لایه‌پوشانی جدید NPC(nano porous coating) برای کاهش فلر و گوستینگ استفاده گشته است.نزدیک‌ترین فاصله‌ی فوکوس لنز 28 سانتی‌متر است.تعداد تیغه‌های دیافراگم آن 11 عدد می‌باشد.لنز 14-24mm f/2.8 DG DN ART به مانند اکثر لنزهای اولتراواید امکان نصب فیلتر پیچی ندارد.وزن لنز 795 گرم است.قیمت لنز 1400 دلار است.

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید