لنز Samyang 24-70mm f/2.8 با قابلیت پارفوکال و فوکوس خودکار معرفی شد

شرکت سامیانگ (Samyang) لنز Samyang AF 24-70mm f/2.8 FE را برای دوربین‌های Sony E-Mount معرفی کرد. این لنز از قابلیتی بهره می‌برد که در لنزهایی با قیمت کمتر از ۱۰۰۰ دلار به ندرت دیده می‌شود. توانایی Parfocal یا حفظ نقطه‌ی فوکوس به این لنز اجازه می‌دهد که در حین تغییر فاصله‌ی کانونی، نقطه‌ی فوکوس را حفظ کند.

خبر تولید این لنز برای اولین بار در تاریخ ۹ اکتبر و در سایت Sony Alpha Rumors گزارش شد. از آن زمان این لنز در تایلند برای فروش عرضه شده و فعلا نیز تنها در این کشور می‌توان آن را خریداری کرد. این لنز به احتمال زیاد به زودی در سایر کشورها نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.

با توجه به توانایی فوکوس خودکار و قابلیت پارفوکال، در صورتی که این لنز ۹۰۰ دلاری از کیفیت اپتیکی مناسبی نیز برخوردار باشد احتمالا به یکی از لنزهای محبوب عکاسان و فیلم‌برداران تبدیل خواهد شد.

لنز Samyang AF 24-70mm f/2.8

اطلاعاتی که از این لنز در فروشگاه آنلاین Shopee وجود دارد نشان می‌دهد که ساختار اپتیکی آن از ۱۷ عدسی در ۱۴ گروه تشکیل شده است. طراحی اپتیکی این لنز شامل ۲ عدسی Aspherical و ۳ عدسی Extra-Low Dispersion، یک عدسی HB و سه عدسی HR است. همچنین عدسی جلوی لنز دارای اندود ویژه‌ی UMC است.

Samyang-AF-24-70mm
دیاگرام ساختار اپتیکی لنز سامیانگ ۷۰-۲۴
Samyang-AF-24-70mm
نمودار MTF لنز سامیانگ ۷۰-۲۴

حداقل فاصله‌ی فوکوس این لنز ۳۵ سانتی‌متر است. این لنز به لطف دیافراگم ۹ تیغه‌ای خود بوکه‌هایی گرد را ایجاد خواهد کرد.

سیستم فوکوس خودکار این لنز از یک موتور خطی STM استفاده می‌کند. همان‌طور که در ابتدای این خبر گفته شد این لنز توانایی حفظ نقطه‌ی فوکوس (Parfocal) را در هنگام تغییر فاصله‌ی کانونی دارد. این قابلیت که اغلب در لنزهای گران‌قیمت و سینمایی استفاده می‌شود به عکاس یا فیلم‌بردار اجازه می‌دهد با حفظ فوکوس روی سوژه فاصله‌ی کانونی را تغییر دهد. این لنز یکی از اولین لنزهایی است که کمتر از ۱۰۰۰ دلار قیمت دارد و در آن شاهد قابلیت پارفوکال هستیم.

توضیحاتی که برای این لنز ارائه شده بیان می‌کند که این لنز نه تنها از نظر قابلیت فوکوس خودکار برای عکاسان عملکرد خوبی دارد، بلکه برای استفاده در فیلم‌برداری با توجه به توانایی پارفوکال بسیار ایده‌آل است.

لنز Samyang AF 24-70mm f/2.8

لنز Samyang AF 24-70mm f/2.8 FE تا حد خوبی در مقابل شرایط سخت جوی، رطوبت، باران و گرد و غبار مقاوم است.

این لنز سامیانگ با تمامی دوربین‌های فول فریم Sony E-Mount سازگار است و می‌تواند تصاویری با وضوح بالا را ارائه دهد. همچنین این لنز دارای ۲ سال ضمانت است. همان‌طور که اشاره شد، به احتمال زیاد این لنز به زودی در سراسر جهان در دسترس قرار خواهد گرفت.

منبع: PetaPixel

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید