پرواز با کارت حافظه CFexpress از ProGrade Digital

زمانی که کمپانی تازه‌ تاسیس ProGrade Digital گفت:”اهمیتی به کارت حافظه‌ی XQD نخواهد داد” همه آن را یک شوخی پنداشتند اما گویا مدیران سابق کمپانی لکسار (Lexar) با کسی شوخی ندارند.

این کمپانی به تازگی کارت حافظه‌ای با نام CFexpress معرفی کرده است که چه از لحاظ ظرفیت و چه سرعت تمامی رقبا را با اختلاف بسیار پشت سر گذاشته است.ظرفیت این مموری برابر با 1 ترابایت و سرعت انتقال داده‌ی آن عدد باورنکردنی 1.4 گیگابایت بر ثانیه است.

کارت حافظه ProGrade Digital

در حال حاضر بزرگترین فضای ذخیره‌سازی برای دوربین‌ها را مموری XQD سونی با ظرفیت 256 گیگابایت در اختیار می‌گذارد که سرعت خوانشی برابر با 440 مگابایت بر ثانیه دارد.این عدد به هیچ عنوان قابل مقایسه نخواهد بود.

مدیر عامل ProGrade Digital گفته است که استاندارد جدید CFexpress حاصل سال‌ها بررسی و تکاملی در دنیای مموری‌هاست و جانشین دو فرمت فعلی CF و XQD خواهد شد.این سرعت انتقال بسیار بالا امکان ضبط تصاویر با رزولوشن و بیت‌رِیت بیشتر را فراهم می‌کند.

باید به زودی شاهد ارائه‌ی آپدیت‌های نرم‌افزاری جدید برای دوربین‌ها باشیم تا از این مموری کارت‌ پشتیبانی کنند.در خصوص قیمت و زمان ارائه‌ی این محصول هنوز اطلاعی در دست نیست.

کارت حافظه ProGrade Digital

این کمپانی همچنین کارت حافظه‌ی جدیدی از نوع SD با توجه به نیاز فیلمبرداران تولید کرده است.سرعت این کارت‌ها برابر با 250مگابایت بر ثانیه  می‌باشد. V90 SDXC  در ظرفیت‌های 64GB،128GB، 256GB تولید شده‌اند و قیمت آن به ترتیب برابر با 99.99$،189.99$ و 379.99$ خواهد بود و دارای سه سال گارانتی می‌باشد.

برای اطلاعات بیشتر به سایت www.progradedigital.com مراجعه‌کنید.

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌ها

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید