پروفوتو C1 و C1 Plus : نوری برای عکاسان موبایل

با افزایش کیفیت دوربین‌ گوشی‌های هوشمند ، شاهد معرفی لوازم جانبی مختلفی برای این محصولات هستیم.حالا یک نام بزرگ در صنعت نورپردازی وارد این میدان شده است . پروفوتو با معرفی دو فلاش کوچک مخصوص عکاسان موبایل ، بازی را شروع کرده است.

پروفوتو C1 و پروفوتو C1 Plus امکان کنترل مستقیم توسط گوشی و برنامه‌ی توسعه‌یافته‌ی Profoto Camera  را دارند.فلاش C1 به کمک بلوتوث به گوشی شما متصل می‌شود.مدل C1 Plus ریموت‌های profoto AirTTL سازگاری کامل دارد.شما به راحتی می‌توانید این نورها را با سایر نورهای پروفوتو همگام سازید.

پروفوتو C1

هر دو نور دارای CRI بالای 90 می‌باشند. این به معنای نزدیکی نور آن‌ها به نور روز (Daylight) است.تراز سفیدی دو نور از 3000 تا 6500 کلوین قابل تنظیم است. شما امکان استفاده از پروفوتو C1 و C1 Plus را به عنوان نور ثابت دارید.قدرت این نور قابل تنظیم است و نهایتا تا 1600 لومن برای C1 و 4300 لومن برای C1 Plus میرسد.

باتری به کار رفته در نورها از نوع پلیمر-لیتیوم است که به کمک پورت USB-C در مدت زمان 2 ساعت شارژ خواهد شد.زمان بازیابی فلاش 1 ثانیه است.شما می‌توانید 2000 فلاش در بیشترین قدرت بزنید یا 40 دقیقه به صورت نور ثابت از C1 استفاده کنید.مدت زمان استفاده به صورت نور ثابت برای C1 Plus 30 دقیقه خواهد بود.

پروفوتو C1

برای اتصال C1 Plus به سه پایه از پیچ استاندارد ¼ اینچی استفاده شده است.متاسفانه این مورد برروی C1 وجود ندارد!

متاسفانه این دو نور تا به این جا تنها با گوشی‌های آیفون 7 به بالا سازگارند.البته پروفوتو گفته در حال کار برروی ورژن اندروید است.

مقایسه‌ای بین پروفوتو C1 و C1 Plus :

پروفوتو C1

به چند تصویر در حین استفاده از این دو نور نگاهی بیندازید:

ویدئوی معرفی دو فلاش پروفوتو C1 و C1 Plus

قیمت مدل C1 برابر با 299 دلار و مدل C1 Plus 499 دلار است.هرچند به نظر می‌رسد که این قیمت آن چنان مقرون به صرفه نباشد به ویژه که کمپانی گودوکس هم محصول مشابهی دارد.

اطلاعات بیشتر:

https://profoto.com/us/c1

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید