Profoto فلاش‌های استروب B10X و B10X Plus را معرفی کرد

شرکت پروفوتو (Profoto) دو فلاش استروب چند منظوره‌ی جدید با نام B10X و B10X Plus را معرفی کرد. این دو فلاش استودیویی نسبت به مدل‌های پیشین یعنی B10 و B10 Plus زمان بازیابی کوتاه‌تر و نور مدلینگ قوی‌تری دارند. همچنین با حفظ ویژگی‌هایی محبوب در مدل‌های پیشین، عملکرد مدل‌های جدید بهینه‌تر شده است.

به گفته‌‌ی پروفوتو فلاش‌های جدید به شکل چند منظوره برای استفاده‌‌ی عکاسان و فیلم‌برداران ساخته شده است.

این شرکت خروجی نور لامپ‌های LED مدلینگ فلاش‌های جدید را با افزایشی ۳۰ درصدی از ۲۵۰۰ لومن به ۳۲۵۰ لومن رسانده است. همچون مدل‌های پیشین قدرت روشنایی لامپ‌های مدلینگ LED این دو فلاش بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد قابل تنظیم است. دمای رنگ (تراز سفیدی) لامپ LED این دو فلاش را نیز می‌توان بین ۳۰۰۰ تا ۶۵۰۰ کلوین تنظیم کرد. شاخص نمود رنگی (CRI) لامپ مدلینگ هر دو فلاش بین ۹۰ تا ۹۶ است.

فلاش پروفوتو

بیشینه‌ی انرژی فلاش‌های B10X و B10x Plus به ترتیب ۲۵۰ و ۵۰۰ وات‌ثانیه است. زمان بازیابی یا شارژ مجدد در هر دو مدل بهبود یافته است. زمان شارژ مجدد در مدل B10X بین ۰/۰۵ تا ۱/۳ ثانیه است و نسبت به مدل قبلی یعنی B10 با زمان بازیابی ۰/۰۵ تا ۲/۲ ثانیه عملکرد سریع‌تری دارد.

مدل B10X Plus در این زمینه نسبت به نسل قبلی تفاوت زیادی ندارد. شارژ مجدد این مدل بین ۰/۰۵ تا ۲/۲ ثانیه انجام می‌شود که نسبت به B10 Plus که زمان بازیابی آن در محدوده‌ی ۰/۰۵ تا ۲/۵ ثانیه بود تغییر چندانی نکرده.

مشخصات کلی مدل‌های جدید مشابه نسل قبلی آن‌هاست. هر دو فلاش از حالت‌های TTL و عکاسی سرعت بالا (HSS) پشتیبانی می‌کنند. با هر بار شارژ باتری B10X Plus انرژی لازم برای ۲۰۰ تابش با تمام قدرت تامین می‌شود. هر بار شارژ باتری B10X نیز انرژی لازم را برای ۴۰۰ بار تابش با بیشترین قدرت تامین می‌کند. هر دو استروب دارای گیرنده‌ی داخلی AirX با برد ۹۰ متر هستند که با ریموت اختصاصی Profoto یا دستگاه‌های دارای بلوتوث مانند تلفن‌های هوشمند کار می‌کند.

B10X و B10X Plus به ترتیب با قیمت‌های ۱۹۹۵ و ۲۲۹۵ دلار به بازار عرضه شده‌اند.

منبع: PetaPixel

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید