پاناسونیک دوربین Lumix GX8 را معرفی‌کرد

Panasonic Lumix GX8

تنها دو ماه پس از معرفی دوربین پرچم‌دار Lumix G7،پاناسونیک این‌بار نسل هشتم از سری GX با عنوان Lumix GX8 را معرفی‌کرد.این دوربین با نگاهی به دوربین موفق و محبوب Lumix GX7 پا به عرصه‌نهاده‌است و لقب اولین دوربین با سنسور میکرو سه چهارم با رزولوشن ۲۰ مگاپیکسل را یدک می‌کشد.بر این اساس این دوربین در بین سری G پاناسونیک بالاترین رزولوشن تصویر را داراست.

این افزایش ۲۵٪ تعداد پیکسل‌ها باعث ۱۵٪ افزایش جزییات و همچنین افزایش نسبت سیگنال به نویز بوده‌است.همچنین برای پردازش این تصاویر از پردازنده‌‌‌ی جدید ونوس که البته در دوربین‌های G7 و GH4 نیز به کار رفته‌اند استفاده‌شده‌است.حساسیت سنسور این دوربین در حالت ذاتی بین ۲۰۰ تا ۲۵۶۰۰ می‌باشد که قابلیت گسترش به حساسیت ۱۰۰ را نیز داراست.

منظریاب الکترونیکی بهره‌مند از تکنولوژی OLED و شامل ۲.۳۶۰.۰۰۰ نقطه است.این منظریاب با ضریب بزرگنمایی ۱.۵۴(معادل ۰.۷۷ فرمت ۳۵ میلی‌متری) برزرگترین منظریاب استفاده شده در دوربین‌های میکرو سه چهارم می‌باشد.

صفحه‌نمایش OLED با بهره‌مندی از ۱.۰۴۰.۰۰۰ نقطه و قابلیت چرخش در زوایای مختلف امکان عکس‌برداری در شرایط دشوار و زوایای محدود را فراهم می‌کند.

Panasonic Lumix GX8Panasonic Lumix GX8Panasonic Lumix GX8

پاناسونیک در این دوربین از سیستم دوگانه‌ی لرزش‌گیر جدید خود استفاده‌کرده‌است.در واقع این سیستم ترکیبی از لرزش‌گیر درون بدنه‌ی دوربین و لرزش‌گیر لنز می‌باشد.به این ترتیب ترکیب لرزش‌گیر ۲ محوره‌ی لنز و ۴ محوره‌ی درون بدنه کاملا تصاویری شارپ را به‌ارمغان می‌آورد.

در حالت فیلمبرداری شما قادر به تهیه‌ی ویدیو با رزولوشن 4k هستید.همچنین در حالت عکاسی 4K،مانند Lumix G7 شما می‌توانید از بین فیلم‌های گرفته شده عکس‌هایی به اندازه‌ی ۸ مگاپیکسل استخراج کنید.این حالت برای عکاسی از وقایعی که سریع اتفاق می‌افتند بسیار راهگشا خواهد بود.علاوه بر این در حالت جدیدی به نام ‌focus-shifting دوربین به طور متوالی ۱۰ مجموعه با نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه تهیه با فاصله‌ی فوکوس‌های متفاوت تهیه می‌کند که شما می‌توانید از بین آنها تصویری که فوکوس مورد نظر شما را دارد انتخاب کنید،همچنین قابلیت چسباندن این عکس‌ها برای به دست آمدن تصویری که از ابتدا تا انتهای کادر را در فوکوس داشته‌باشد نیز وجود دارد.این قابلیت با آپدیت firmware برای دوربین های دیگر سری G نیز قابل دسترس است.

همین‌طور این دوربین قادر به تهیه‌ی تصاویر با نرخ ۸ فریم در ثانیه در حالتی که فوکوس از قبل مشخص باشد و ۶ فریم در ثانیه در زمانی که نقطه‌ی فوکوس تغییر کند،می‌باشد.

از دیگر امکانات این دوربین می‌توان به WiFi و NFC برای انتقال تصاویر نام‌برد.بدنه‌ی منیزمی این دوربین از G7 بهتر بوده و در برابر قطرات آب و گردوغبار مقاوم است.

در نهابت به نظر می‌رسد این دوربین بدون‌آینه با قابلیت‌های سخت افزاری و نرم‌افزاری خود کاملا رقیبان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.قیمت این دوربین ۱۲۰۰$ می‌باشد.

شما می‌توانید نمونه‌عکس‌های این دوربین را در اینجا مشاهده کنید.

منبع:www.techradar.com

 

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید