OPPO اولین لرزشگیر سنسور برای گوشی‌ها را تولیدکرد

oppo smartsensor

کمپانی چینی OPPO که در سال گذشته نامش بسیار شنیده شد و آنگونه که به نظر می‌آید اهداف جدی در صنعت تلفن‌همراه دارد،توانسته‌ مکانیزم لرزشگیر را برروی سنسورهای تلفن همراه بیاورد.این لرزشگیر به عنوان کوچکترین لرزشگیر تصویر به کاررفته در میان تمامی ابزارهای کنونی شناخته می‌شود.

این تکنولوژی که با نام  SmartSensor شناخته می‌شود هر چه بیشتر موبایل‌ها را نزدیک‌تر به  آنچه در دوربین‌های حرفه‌ای‌تر شاهد هستیم،می‌کنند.

لرزشگیر تصاویر در گوشی‌های همراه تا به حال برروی لنز قرار می‌گرفته‌است و به دلیل کوچک بودن سنسور و فضای به کاررفته در این دیوایس‌ها لرزشگیر سنسور توسعه‌ی آنچنانی نیافت،اما کمپانی OPPO  با تحقیق چندساله و ابداع تکنولوژی موسوم به (MEMS(micro-electro-mechanical این امر را تحقق بخشیده‌است.این سیستم نازکی به اندازه‌ی دو برگ کاغذ دارد و امکان جابه‌جایی در سه محور را دارد.

دقت و سرعت این سیستم بسیار جالب توجه است.در حالی که لرزشگیرهای لنز قادر به تثبیت تصویر با دقت ۳ تا ۵ میکرومتر هستند،تکنولوژی جدید این عدد را ۱۰ برابر بهبود بخشیده و به ۰.۳ میکرومتر رسانده‌است.اندازه‌ی هر پیکسل در گوشی‌های همراه به طور معمول ۱ میکرومتر است و این یعنی این که OPPO توانسته سیستمی طراحی کند که دقت تصحیح جابه‌جایی آن یک سوم پیکسل است!

سرعت لرزشگیرهای معمول در حد ۵۰میلی ثانیه می‌باشد که در این مورد هم سرعت به ۱۵میلی‌ثانیه رسیده‌است.همچنین مصرف انرژی این لرزشگیر بسیار پایین خواهد بود.

هنوز زمان دقیق به کاررفتن این سیستم در گوشی‌های همراه مشخص نیست اما به نظر چندان دور نمی‌آید.

منبع:http://community.oppo.com/en/forum.php?mod=viewthread&tid=44189

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید