مجموعه‌ای از لنزهای Laowa در فوتوکینا 2018

در سال ۲۰۱۵ که اولین بار نام Laowa را برروی سایت درج کردم تنها سه سال می‌گذرد.در این بازه‌ی کوتاه کمپانی ونوس اپتیک به قدری با تولید لنزهای عجیب ما را شگفت‌زده کرده است که توانسته به یکی از برندهای محبوب تبدیل شود. و حالا در فوتوکینا ۲۰۱۸ با مجموعه‌ای دیگر طرف هستیم:

لنز Laowa OOOM 25-100 t/2.9 Cine :

این اولین لنز Laowa از نوع سینمایی است.لنزی کاملا حرفه‌ای که با بازه‌ای قابل توجه.‌Laowa می‌گوید برخلاف لنزهای سینمایی رایج بازار که بازطراحی لنزهای عکاسی این کمپانی‌هاست.لنز OOOM سینمایی کاملا برای فیلمبرداری دیجیتال از صفر طراحی شده‌است.این لنز کاملا Parfocal می‌باشد.به این معنا که با تغییر فاصله‌ی کانونی نقطه‌ی فوکوس تغییر نمی‌کند.همچنین لنز  focus breathing است.یعنی با تغییر فوکوس میدان دید تغییر نمی‌کند.نکته‌ی حائز اهمیت میزان گشودگی 2.9 در تمامی بازه می‌باشد که لنز را بسیار ارزشمند می‌کند.

از لحاظ مکانیکی هم لنز Laowa OOOM 25-100 t/2.9 Cine در استاندارد جهانی ساخته شده‌است.میزان چرخش رینگ فوکوس 270 درجه می‌باشد.این گردش زیاد،فوکوس دقیق و نرم را در هنگام استفاده از لنز به ارمغان می‌آورد.

وزن لنز تنها 1 کیلوگرم است که برای یک لنز سینمایی بسیار سبک محسوب می‌شود.

لنز Laowa 17mm f/1.8 MFT :

این لنز که معادل فاصله‌ی کانونی 35 میلی‌متر در استاندارد 35 است.ابعاد لنز بسیار جالب توجه است:وزنی برابر با 160 گرم و تنها با طولی به اندازه‌ی 5 سانتی‌متر.

لنز Laowa 17mm f/1.8 MFT از 9 عدسی در 7 گروه تشکیل شده است.نزدیکترین فاصله‌ی فوکوس 15 سانتی‌متر است.

لنز  Laowa 12mm f/1.8 MFT :

این لنز هم بیشتر با هدف فیلمبرداری طراحی شده‌است.معادل 24 میلی‌متر در قطع 35 و دیافراگم باز آن برای فیلمبرداری بسیار کاربردی است.

ابعاد لنز برابر با 5سانتی‌متر و وزن آن تنها 165 گرم است.لنز Laowa 12mm f/1.8 MFT از 13 عدسی در 10 گروه تشکیل شده است.نزدیک‌ترین فاصله‌ی فوکوس 14 سانتی‌متر است.

لنز (Laowa 9mm f/2.8 Zero-D (DJI DL :

پس از موفقیت لنز 7.5mm f/2 MFT که برای پهپاد DJI Iinspire معرفی شده بود حالا لنز دیگری این بار از خانواده‌ی Zero-D را داریم.

ونوس اپتیک با معرفی 9mm f/2.8 Zero-D که برای استفاده برروی گیمبال X7 برروی DJI Inspire 2 بهینه شده است وایدترین لنز موجود را معرفی کرده است.این لنز کوچک با میدان 118 درجه و وزن 215 گرم به گزینه‌ی ایده‌آل برای فیلمبرداری هوایی تبدیل خواهدشد.یادمان نرود که اعوجاج لنر نزدیک به صفر است!

لنز Laowa 9mm f/2.8 Zero-D MFT :

این لنز که قبلا برای ماونت‌های Fuji X ، Sony E و EOS-M معرفی‌شده بود این بار به ماونت MFT آمده‌است.با کاهش وینیت در گوشه‌ها.

لنزهای Laowa 7.5mm t/2.1 Cine و  Laowa 9mm t/2.9 Zero-D Cine :

این دو لنز ورژن سینمایی لنزهای عکاسی این کمپانی هستند.هر دو لنز از رینگ دیافراگم بدون توقف بهره می‌برند.وزن دو لنز به ترتیب 180 و 250 گرم می‌باشد.هر دو به عنوان وایدترین لنزهای موجود در کلاس خود شناخته‌می‌شوند.لنز Laowa 7.5mm t/2.1 Cine برای ماونت MFT و لنز Laowa 9mm t/2.9 Zero-D Cine برای ماونت Sony E موجود است.

لنز (Laowa 12mm t/2.9 Zero-D Cine (PL :

این لنز در واقع ورژن سینمایی لنز موفق Laowa 12mm f/2.8 Zero-D ونوس اپتیک است.البته ماونت در نظر گرفته‌شده جسورانه است: PL.(لنزهای سینمایی زایس را به یاد آورید.)

لنز با میدان دید 122 درجه یکی از وایدترین لنزهای جهان برای دوربین‌های سینمایی خواهد بود.این را هم در نظر بگیرید که لنز اعوجاجی نزدیک به صفر دارد.نزدیک‌ترین فاصله‌ی فوکوس 18 سانتی‌متر و وزن لنز 650 گرم است.

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید