Laowa 15mm f/4،وایدترین لنز ماکرو جهان

لنز ماکروی واید Venus-Optics-Laowa-15mm-f-4در ژانویه سال گذشته لنز Venus 60mm f/2.8 توسط کمپانی چینی Venus Optics تولید‌شد.این لنز ماکرو با نسبت ۲:۱ و فوکوس بی‌نهایت قادر به عکس‌برداری می‌باشد و از زمان تولید نظرات مثبت زیادی را به خود جلب کرده‌است.

حال در حرکتی پیشگامانه این کمپانی لنز ‌Laowa 15mm f/4،وایدترین لنز ماکروی جهان با نسبت ۱:۱ را معرفی کرده‌است.

میدان دید ۱۱۰ درجه‌ای این لنز واید به همراه نسبت ۱:۱ ماکروی آن فرصت تجربه‌کردن فضایی جدید تحت عنوان “عکاسی ماکروگرافی میدان دید باز” را به عکاسان می‌دهد.تمامی لنز‌های ماکروی موجود تا به حال در فاصله‌کانونی‌های نرمال و تله‌ ساخته‌شده‌اند و به کمک آنها تنها می‌توان جزییات سوژه را ثبت کرد حال آن که هدف از تولید این لنز نشان‌دادن جزییات سوژه به همراه پس‌زمینه‌ای که سوژه در آن وجود دارد بیان شده‌است.

(این عکس‌ها ۱:۱ نمی‌‌باشند)

Venus-Optics-Laowa-15mm-f-4-Wide-Angle-Macro-Lens-sample1

Venus-Optics-Laowa-15mm-f-4-Wide-Angle-Macro-Lens-sample5

Venus-Optics-Laowa-15mm-f-4-Wide-Angle-Macro-Lens-sample4

Venus-Optics-Laowa-15mm-f-4-Wide-Angle-Macro-Lens-sample3

Venus-Optics-Laowa-15mm-f-4-Wide-Angle-Macro-Lens-sample2

نزدیکترین فاصله‌ای که لنز در آن قادر به کار است نزدیک به ۵میلی‌متر می‌باشد که به این معنی ‌است که قسمت جلویی لنز تقریبا سوژه‌ را لمس می‌کند.شما در این فاصله‌ی نزدیک به بزرگنمایی ۱:۱ می‌رسید.

این لنز از ۱۲ عدسی در ۹ گروه تشکیل‌شده‌است که ۳ عدسی High Refractive(با ضریب شکست بالا) و ۱ عدسی آن Extra-low dipersion(با پراکنش بسیار کم) می‌باشد.۱۴ تیغه‌ی دیافراگم آن بوکه‌ای دایره‌ای و نرم را برای شما به ارمغان می‌آورد.نکته‌ی مثبت دیگر بدنه‌ی فلزی آن است.وزن آن برابر ۴۱۰ گرم است و از دهانه‌ی ۷۷ میلی‌متری بهره می‌برد.

در نظر داشته‌باشید این لنز می‌تواند به عنوان یک لنز واید با میدان‌دید ۱۱۰ درجه‌ای  نیز برای دوربین‌های فول‌فریم  تلقی‌شود،به این معنا که شما فوکوس بی‌نهایت را نیز در اختیار دارید.میدان‌دید این لنز برروی دوربین‌های APS-C برابر ۸۵درجه است.

مکانیسم جابه‌جایی در قسمت انتهایی لنز با میزان جابه‌جایی ۶± میلی‌متر تعبیه‌شده‌است که برای تصحیح distotion(اعوجاج) در عکاسی منظره و معماری می‌تواند بسیار مفید واقع‌شود.

Venus-Optics-Laowa-15mm-f-4-Wide-Angle-Macro

Loawa 15mm f/4 برای ماونت‌های Canon EF،Nikon F،Sony Alpha،Sony FE،Pentax K موجود‌ است.

این لنز با قیمت ۴۷۹ دلار عرضه‌می‌گردد.

اگر علاقه‌مند به این لنز هستید حتما از گالری این لنز بر روی سایت اصلی بازدید کنید.

به روزرسانی(۸ تیر ۱۳۹۴):

بررسی سایت petapixel از این لنز را ببینید.

 

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید