LAOWA:چهار لنز جدید برای شش ماونت!

کمپانی ونوس اپتیک (Venus Optics) هر بار با معرفی لنز جدیدی از برند Laowa ما را غافلگیر می‌کند.بدون شک این کمپانی و لنزهای Laowa در دو سه سال گذشته خاص‌ترین لنزهای موجود در بازار بوده که هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ ارزش خرید نمره‌ی قابل قبول گرفته‌اند.

نکته‌‎ای که باید در مورد Laowa ذکر کرد ویژگی یگانه‌ی هر لنز این کمپانی می‌باشد که مشابه آن را نخواهید یافت. این باز خبر از معرفی 4 لنز جدید در سال 2018 می‌رسد:

  • Laowa 10-18mm f/4.5-5.6 FE Zoom

  • Laowa 100mm f/2.8 2X Ultra Macro APO

  • Laowa 17mm f/4 GFX Zero-D

  • Laowa 4mm f/2.8 Fisheye MFT

LAOWA 10-18mm

لنز Laowa 10-18 f/4.5-5.6 FE Zoom برای دوربین‌های سونی:

این لنز وایدترین لنز زوم موجود در بازار برای ماونت E سونی خواهد بود.این لنز فول فریم با توجه به اندازه‌ی بسیار مناسبی که ونوس اپتیک در طراحی آن در نظر داشته است،برای عکاسان طبیعت و سفر ایده‌آل خواهد بود.ابعاد لنز کمتر از 10 سانتی‌متر و وزن آن برابر در حدود 500 گرم خواهد بود.میدان دید لنز از 130 تا 102 درجه متغیر خواهد بود که در ترکیب با دوربین‌های فول فریم سونی وایدترین میدان دید خطی در دسترس را برای شما فراهم خواهد کرد.

لنز از 14 عدسی که در 10 گروه جای گرفته‌اند و شامل دو عدسی آسفریکال و یک عدسی با پراش فوق‎العاده پایین می‌باشد.نزدیکترین فاصله‌ی فوکوس لنز 15 سانتی‌متر است و فیلتری که برای لنز می‌توانید استفاده کنید تنها 37 میلی‌متر قطر خواهد داشت.

Laowa 100mm 2.8

لنز Laowa 100 f/2.8 2X Ultra Macro APO:

بعد از موفقیت لنز Laowa 60mm  ، ونوس اپتیک دست به ساخت دومین لنز با ضریب بازتولید 2:1 زده است.این ضریب بازتولید به شما امکان نزدیک شدن بیشتر به سوژه در هنگام ماکروگرافی را می‌دهد اما نکته‌ی مهم حفظ فوکوس بی‌نهایت در این لنز می‌باشد.براین اساس شما یک لنز تله‌ی 100 میلی‌متر هم در اختیار دارید که برای پرتره مناسب است.

واژه‌ی APO در لنز بیانگر دقت اپتیک و کم شدن خطای رنگی لنز می‌باشد.لنز از 12 عدسی در 10 گروه تشکیل شده است و برای ماونت‌های EF کانن،AI نیکون،K پنتاکس و سونی EF تولید می‌شود.

LAOWA 17 f4.0 GFX

لنز Laowa 17mm f/4.0 GFX ZERO-D:

کمتر کمپانی پیدا می‌شود که چنین بی‌پروا پا به عرصه‌های جدید بگذارد.این لنز وایدترین لنز برای دوربین بدون آینه‌ی فوجی و البته مدیوم فرمت این کمپانی یعنی GFX 50s می‌باشد.میدان دید لنز برابر با 113 درجه خواهد بود.تصور تصاویر طبیعت یا معماری خلق‌شده با این دوربین و لنزی بدون اعوجاج هیجان انگیز است.

21 عدسی در 14 گروه شامل دو عدسی آسفریکال و 3 عدسی با پراش فوق‌العاده کم.به این موارد قطر دهانه‌ی جلویی 86میلی‌متر را اضافه کنید تا قدرت جمع آوری نور و کیفیت لنز را دریابید.

LAOWA 4mm f2.8 fisheye

لنز Laowa 4mm f/2.8 Fisheye برای ماونت MFT :

ونوس اپتیک ماونت ماکرو سه چهارم را از یاد نبرده است.هنوز دوربین‌های پاناسونیک و الیمپوس و همچنین بلک مجیک در این ماونت کاربران زیادی دارند.تولید یک لنز فیش آی با میدان دید 210 درجه و وزن باورنکردنی 135 گرم تمامی فیلمبردارانی که با دوربین‌های این چنینی به ثبت تصویر می‌پردازند را به فکر خواهد انداخت.

 

LAOWA SPEC

لنزهای فوق در نمایشگاه P&E پکن به نمایش در خواهند آمد و امسال روانه‌ی بازار خواهند شد.

 

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید