فوجی X-S10 را معرفی‌کرد

کمپانی فوجی‌فیلم سری جدیدی از دوربین‌های بدون‌آینه‌ی کوچک و سبک را به محصولات خود اضافه‌کرد.دوربین فوجی X-S10 از یک سنسور ۲۶.۱ مگاپیکسلی با آرایه‌ی X-Trans استفاده می‌کند.همینطور یک سیستم لرزشگیر درون بدنه‌ی کاملا جدید در این دوربین به کار رفته‌است.در مورد طراحی دوربین هم باید گفت با یک طراحی کاملا جدید و متفاوت از سری‌های دیگر طرف هستیم.

طراحی جدید

اگر از طرفداران و دارندگان دوربین‌های فوجی باشید احتمالا طراحی جدید فوجی X-S10 شما به هیجان می‌آورد.این دوربین از طراحی رایج فوجی فاصله گرفته‌است و به بدون‌آینه‌های سایر کمپانی‌ها نزدیک شده‌است.گریپ دوربین بسیار بزرگتر(عمیق‌تر) شده است و تعداد بیشتری دکمه و چرخاننده در قسمت بالایی دوربین قرار گرفته‌است.دیگر خبری از طراحی جذاب قبلی در این بخش نیست.طراحی که وام‌گرفته از دوربین‌های آنالوگ بود.حالا یک چرخاننده‌ی حالت‌ها داریم.یک چرخاننده‌ با قابلیت شخصی‌سازی و البته یک چرخاننده برای حساسیت با ظاهری نادلچسب(نسبت به سایر دوربین‌های این کمپانی). تغییر دیگر اضافه‌شدن دکمه‌ی ضبط ویدئو است.(البته شبیه به این طراحی بدون گریپی به این عمق را در دوربین‌های X-T100 و X-T200 این کمپانی دیده‌بودیم.)

فوجی X-S10

لرزشگیر جدید

لرزشگیر درون بدنه‌ی فوجی X-S10 نسبت به مدل‌های به کار رفته در سایر دوربین‌های این کمپانی ۳۰٪ کوچکتر است.این لرزشگیر پنج محوره بوده و توانی برابر با ۶ استاپ دارد.همچنین این دوربین اولین دوربین میان‌رده‌ی فوجی است که از مکانیزم motion sensor retention استفاده می‌کند.به کمک این مکانیزم ضربه‌ی حاصل از حرکت شاتر کمترین تاثیر را خواهدداشت.

سایر مشخصات

فوجی X-S10 از پردازنده‌ی X-Processor 4 استفاده می‌کند.سیستم فوکوس دوربین متشکل از ۲.۱۶ میلیون پیکسل تشخیص فاز است که امکان فوکوسی سریع و کمتر از ۰.۰۲ ثانیه را امکان‌پذیر می‌کند.این سیستم فوکوس در برخی موارد با شرایط نوری -7EV هم امکان فوکوس کردن دارد.

سرعت عکاسی پیاپی دوربین با شاتر مکانیکی برابر با ۸ فریم بر ثانیه است و اگر از شاتر الکترونیکی استفاده‌کنید به سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه خواهیدرسید.

فوجی X-S10 دارای ۱۸ شبیه‌ساز فیلم است.همینطور حالت Auto Scene Position به روز شده‌است و عملکرد آن در تشخیص صحنه و تنظیم حساسیت ،‌ دیافراگم و سرعت شاتر بهتر شده‌است.

فیلمبرداری

در زمینه‌ی فیلمبرداری امکان دستیابی به رزولوشن 4K وجود دارد.نکته‌ی جالب توجه این است که این رزولوشن 4K حاصل یک ویدئوی oversample شده از رزولوشن 6K است.بنابراین با جزییات بیشتری طرف خواهیم‌بود.رزولوشن 4k 30p به صورت 4:2:0 و ۸ بیت ضبط می‌شوند البته به کمک یک رکوردر خارجی امکان ضبط 4:2:2 به صورت ۱۰ بیت هم امکان‌پذیر است.برای تصاویر آهسته هم رزولوشن Full HD با فریم ریت ۲۴۰ در اختیارتان خواهدبود.

دوربین فوجی X-S10 در نوامبر ۲۰۲۰ به بازار می‌آید و قیمت بدنه‌ی آن برابر با ۱۰۰۰ دلار خواهدبود.

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید