فوجی فیلم X-H2 اولین دوربین قطع APS-C با امکان ضبط 8K

فوجی فیلم X-H2 با سنسور ۴۰ مگاپیکسلی و امکان ضبط تصاویر 8K30p معرفی شد. موارد جالب توجه دیگر شامل بیشترین سرعت شاتر الکترونیکی ۱/۱۸۰۰۰۰ ثانیه، قابلیت خلق تصاویر ۱۶۰ مگاپیکسلی و عکاسی پیاپی ۲۰ فریم بر ثانیه است. این دوربین در سپتامبر ۲۰۲۲ با قیمت ۱۹۹۹ دلار عرضه می‌شود.

فوجی فیلم X-H2فوجی فیلم X-H2 از یک سنسور back-illuminated ۴۰.۲ مگاپیکسلی استفاده می‌کند. سنسور X-Trans CMOS 5 HR را پردازنده‌ی X-Processor 5  فوجی همراهی می‌کند. این توان باعث شده است که X-H2 به عنوان اولین دوربین قطع APS-C باشد که امکان ضبط تصاویر 8K 30p آن هم در کدک Apple ProRes شناخته شود.

فوجی فیلم X-H2 اولین دوربین سری X فوجی با امکان پیکسل شیفت مولتی شات است. در این حالت با استفاده از حرکت لرزشگیر داخل بدنه و تغییر جایگاه سنسور تا ۲۰ عکس گرفته می‌شود. این تصاویر با یکدیگر ترکیب شده و خروجی یک تصویر ۱۶۰ مگاپیسلی با جزییات بالا خواهد بود.در این دوربین فرمت HEIF هم اضافه شده است. این فرمت ۳۰٪ حجم کمتری نسبت به JPEG دارد.سرعت عکاسی پیاپی دوربین با شاتر مکانیکی ۱۵ فریم بر ثانیه و با شاتر الکترونیکی ۲۰ فریم بر ثانیه است. در این حالت یک کراپ 1.29x رخ می‌دهد.

فوجی فیلم X-H2

فوجی با به کارگیری سنسور جدید و بهبود سیستم تهویه‌ی گرمایی که از X-H2S به ارث برده است امکان تصویربرداری داخلی با رزولوشن 8K ، فریم ریت ۳۰ فریم بر ثانیه و مشخصات 4:2:2 10-bit را به مدت ۳۰ دقیقه در دسترس قرار داده است. همچنین این دوربین می‌تواند تصاویر oversampled شده از رزولوشن 8K  را به صورت 4K ضبط کند. کدک‌های سه‌گانه‌ی اپل ProRes 422 HQ, ProRes 422,  ProRes 422 LTهم در دسترس است. حتی می‌توانید ProRes 422 Proxy ضبط کنید که برای ادیت 8K بسیار کاربردی است. یک گام بیشتر هم برداشته شده است. اگر دوربین را به رکوردر خارجی متصل کنید تصاویر خام 12-bit 8K30p در فرمت Apple ProRes  یا  Blackmagic RAW امکان ثبت دارد.

فوجی فیلم X-H2

هرچند سنسور مانند X-H2S از نوع Stacked  نیست اما با بهره‌گیری از یادگیری عمیق امکا تشخیص سوژه‌ها، فوکوس برروی آن و حفظ آن با دقت خوبی وجود دارد. سوژه‌هایی مثل انسان، حیوانات، پرندگان و وسایل نقلیه قابل تشخیصند.

موارد دیگری که در فوجی فیلم X-H2 دیده می‌شود شامل لرزشگیر ۵ محوره‌ی درون بدنه، منظریاب الکترونیکی ۵.۷۶ میلیون نقطه‌ای با بزرگنمایی ۰.۸x، نمایشگر چرخان ۱.۶۲ میلیون نقطه‌ای است.این بدنه در ۷۹ نقطه در برابر نفوذ ذرات مقاوم شده و حداقل دمای کارکرد آن منفی ۱۰ درجه‌ی سلسیوس است.دوربین دو شکاف کارت حافظه‌ دارد. یکی از نوع CFexpress type B  و دیگری UHS-II SD

فوجی فیلم X-H2 فوجی فیلم X-H2

اطلاعات دقیق‌تری را در این لینک ببینید:

https://www.dpreview.com/reviews/fujifilm-x-h2-initial-review

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید