دوربین فوجی‌فیلم X100F معرفی‌شد

بالاخره بعد از چند هفته‌ای شایعه و لو رفتن تصاویر ، دوربین فوجی‌فیلم X100F معرفی‌شد.نسل پیشین این دوربین یعنی فوجی X100F در حدود 3 سال پیش به بازار عرضه‌شده‌بود.طبیعتا با گذشت این مدت زمان شاهد تغییرات اساسی در دوربین X100V فوجی خواهیم بود.تغییراتی شامل به کارگیری آخرین نسل سنسورهای X-Trans،نمایشگر دو محوره با قابلیت تیلت و البته ویژگی ضدآب بودن با کمی دقت!

فوجی‌فیلم X100V

با هم نگاهی داشته‌باشیم به دوربین فوجی‌فیلم X100V:

سنسور 26.1 مگاپیکسلی به کار رفته در دوربین نسل چهارم سنسورهای X-Trans BSI CMOS فوجی‌فیلم است.لنز به کاررفته برای X100V برای تولید تصاویر شارپتر در این رزولوشن بازطراحی شده‌است.باید به این نکته اشاره‌کرد که لنز 23mm f/2.0 دارای اعوجاج کمتری است.همچنین نزدیکترین فاصله‌ی فوکوس آن هم به 10cm رسیده است.فوجی‌فیلم فیلتر ND داخلی 4 استاپ را در نظر گرفته‌است.همین‌طور امکان استفاده از تبدیل‌های واید و تله که در مدل X100F دیده‌بودیم هم وجود دازد.

فوجی‌فیلم X100V

پردازنده‌ی 4 هسته‌ای X-Processor 4 به کمک الگوریتم فوکوس جدید امکان دستیابی به فوکوس خودکار در شرایط نوری کم (5EV-) را فراهم کرده‌است.همچنین امکان فوکوس برروی صورت و چشم بهبود قابل توچهی داشته‌است.

یک قابلیت جالب ویژگی Focus Limiter است.برای دستیابی به فوکوس سریعتر امکان تعریف بازه‌ای جهت فوکوس وجود دارد.

نکته‌ی جالب بدنه‌ی یکپارچه‌ی X100V است.این دوربین از یک قطعه‌ی آلومینیومی تشکیل شده است که علاوه بر بالابردن مقاومت آن ظاهری کلاسیک به همراه داشته‌است.

فوجی‌فیلم X100V

در زمینه‌ی منطریاب هیبریدی هم تغییرات خوبی صورت گرفته‌است.شما می‌توانید از یک منظریاب اپتیکی با بزرگنمایی 0.52X که خطای اختلاف منظر(Parallax) ندارد استفاده کنید.اگر علاقه‌مند بودید می‌توانید از منظریاب الکترونیکی OLED با رزولوشن 3.69 میلیون نقطه بهره‌مند شوید.همچنین رنج‌فایندر الکترونیکی در اختیار خواهید داشت.در این حالت یک EVF کوچک در گوشه‌ای از منظریاب اپتیکی نمایش داده‌خواهد‌شد.

فوجی‌فیلم X100V

در زمینه‌ی فیلمبرداری فوجی‌فیلم X100V امکان تصویربرداری با رزولوشن 4K/30p و 1080/120p را دارد.همچنین به کمک HDMI امکان خروجی 10bit 4:2:2 وجود خواهد‌داشت.

باتری دوربین هم بهبود داشته است.امکان گرفتن 350 عکس ذز هنگام استفاده از EVF و 420 عکس با استفاده از OVF وجود دارد.

فوجی‌فیلم X100V

فوجی X100V در دو رنگ نقره‌ای و مشکی با قیمت 1400 دلار به بازار عرضه می‌شود.

برای دیدن نمونه تصاویر به لینک پایین بروید:

https://fujifilm-x.com/en-us/products/cameras/x100v/gallery

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید