DJI گیمبال OM 5 را با مونوپاد داخلی و ویژگی‌های جدید دیگر معرفی کرد

شرکت DJI گیمبال OM 5 را برای تلفن‌های هوشمند معرفی کرد. این پنجمین به روزرسانی برای گیمبال‌های این شرکت است که پیش از این با نام Osmo Mobile شناخته می‌شدند. OM 5 با طراحی بهینه‌تر نسبت به نسل قبل و چندین قابلیت جدید همراه شده است. بارزترین ویژگی جدید این گیمبال مجهز شدن آن به یک مونوپاد تلسکوپی داخلی برای گرفتن تصاویر و فیلم‌های سلفی است.

تغییرات گیمبال OM 5 نسبت به نسخه‌های پیشین اما تنها به اضافه شدن مونوپاد محدود نمی‌شود. OM 5 نسبت به نسخه‌های قبلی کوچک‌تر و سبک‌تر است و با گوشی‌های هوشمند بیشتری سازگاری دارد. قابلیت ردیابی هوشمند، که وظیفه‌ی تشخیص و ردیابی چهره را بر عهده دارد، از ActiveTrack 3.0 به ActiveTrack 4.0 ارتقا پیدا کرده و حالا شامل یک ویژگی جدید با نام ShotGuides است.

ویژگی ShotGuides توانایی دارد که با اسکن محیط اطراف حداکثر ۳۰ مجموعه راهنمایی و دستور العمل در مورد فیلم برداری با این گیمبال را به کاربر ارائه کند. پس از این ضبط همه‌ی کلیپ‌های توصیه شده ویدئوها به صورت خودکار در برنامه‌ی Mimo DJI ویرایش و تدوین می‌شوند. مانند OM 4 قابلیت‌های Gesture Control و Story Mode در این گیمبال هم قرار داده شده است.

بزرگ‌ترین تغییر و ویژگی جدید این گیمبال اما استفاده از یک مونوپاد تلسکوپی داخلی است که قطعاً با استقبال زیادی از سوی علاقه‌مندان به عکاسی سلفی و تولید کنندگان محتوای ویدیویی روبرو خواهد شد. پیش از این در گیمبال Zhiyun Smooth X شاهد چنین قابلیتی بودیم.

DJI در پایه‌ی نگهدارنده‌ی تلفن در مدل OM 4 از یک مکانیزم مغناطیسی مبتکرانه استفاده کرد که در OM 5 ارتقا پیدا کرده است. این گیره‌ی مغناطیسی اکنون با طیف وسیع‌تری از تلفن‌های هوشمند سازگاری دارد. یک ابزار جانبی برای نورپردازی (Fill Light) نیز برای این گیمبال عرضه شده است. البته این ابزار نورپردازی را باید به شکل جداگانه و با قیمت ۵۹ دلار خریداری کرد. طراحی تاشو و صد گرم وزن کمتر نسبت به نسخه‌ی قبلی از دیگر نکات قابل توجه گیمبال جدید شرکت DJI است.

هرچند طراحی جدید مزایایی از نظر وزن و ابعاد برای این گیمبال به همراه داشته اما به عملکرد آن در زمینه‌ی باتری لطمه وارد کرده است. باتری OM 4 می‌تواند به مدت ۱۵ ساعت انرژی لازم برای این گیمبال را فراهم کند. این در حالی است که باتری OM 5 فقط برای شش ساعت و ۲۰ دقیقه فعالیت گیمبال کافی است. بیشتر مردم در یک روز به این میزان عکاسی نخواهند کرد و شب می‌توانند آن را شارژ کنند؛ اما اگر برای چند روز در کمپ یا خارج از شهر و به دور از برق باشید ممکن است نتوانید در تمام طول سفر با یک بار شارژ از آن استفاده کنید.

DJI OM 5 در دو رنگ Sunset White و Athens Grey و با قیمت ۱۵۹ دلار به بازار عرضه شده است.

منبع: PetaPixel

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید