کانن از لنز خاص RF 5.2mm f/2.8 L رونمایی کرد

کانن با معرفی یک لنز خاص به دنیای VR (واقعیت مجازی) پا گذاشت. لنز کانن RF 5.2mm f/2.8 L Dual Fisheye لنزی متشکل از دو لنز فیش‌آی است که امکان تولید تصاویر سه بعدی ۱۸۰ درجه را برروی یک سنسور می‌دهد.

لنز RF 5.2mm f/2.8 L

لنز جدید سازگار با ماونت RF (بدون‌آینه‌های کانن( است. کانن آپدیت فریمور جدیدی هم برای دوربین R5 در نظر گرفته‌است تا این لنز و امکاناتش را پوشش دهد. همچنین یک نرم‌افزار برای تبدیل و پردازش تصاویر و آماده سازی آن‌ها برای نمایش برروی عینک‌های واقعیت مجازی توسعه داده می‌شود.

لنز RF 5.2mm f/2.8 L دارای کیفیت لنزهای L کانن می‌باشد. فاصله‌ی بین دو لنز در حدود ۶۰ میلی‌متر است که اختلاف منظری نزدیک به دید انسان را خلق‌ می‌کند. این دو لنز امکان ثبت میدان دیدی ۱۹۰ درجه را دارند که برای خلق یک تصویر نهایی استریوسکوپیک ۱۸۰ درجه بسیار مناسب است.

لنز RF 5.2mm f/2.8 L

کانن از تکنولوژی لایه‌پوشانی subwavwlenght برای لایه‌اندود کردن لنزها استفاده کرده است که به طور چشمگیری flare را کاهش می‌دهد. به این ترتیب امکان استفاده از لنز در زمان‌های مختلف در روز فراهم خواهد بود.لنز به مانند یک لنز معمولی برروی دوربین کار می‌کند و امکان تغییر دیافراگم از 2.8 تا 16 را دارد. لنز کاملا در برابر نفوذ گرد و خاک و آب مقاوم است.زمانی که با دوربین R5 هم جفت شود به راحتی می‌توان در شرایط سخت آن را به کار گرفت. نزدیک‌ترین فاصله‌ی فوکوس لنز 20 سانتی‌متر است. کانن در پشت لنز فضایی را برای استفاده از فیلترهای ND ژلاتینی در نظر گرفته‌است که در نور زیاد اگر علاقه‌ای به بستن دیافراگم ندارید، بتوانید از فیلتر هم استفاده کنید.کانن دو برنامه‌ی Camera Connect و EOS Utility را هم به روزرسانی خواهدکرد تا امکان پیش‌نمایش تصاویر به خوبی فراهم باشد.

 کانن لنز را تا دسامبر ۲۰۲۱ و با قیمت ۱۹۹۹ دلار به بازار عرضه خواهدکرد. نرم‌افزار EOS VR Utility و پلاگین EOS VR برای ادوبی پریمیر پرو هم در همان زمان به صورت subscription عرضه خواهندشد.

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید