کانن EOS M50 II : بدون‌آینه‌ای دیگر با ماونت M

شاید باورکردنی نباشد اما دوربین کانن EOS M50 در بین دوربین‌های بدون‌آینه در بازار آمریکا بیشترین فروش را داشته‌است! احتمالا این فروش خوب ، کانن را به فکر تولید نسخه‌ی دوم این دوربین با تغییراتی نه چندان زیاد انداخته‌است.دوربین کانن EOS M50 II از همان سنسور ۲۴.۱ مگاپیکسلی با سایز APS-C و همان پردازنده‌ی DIGIC 8 که در نسخه‌ی پیشین هم به کار رفته‌بود استفاده می‌کند.

در مورد دوربین کانن EOS M50 II اینجا بیشتر بخوانید.

کانن جامعه‌ی هدف خود را تولیدکنندگان محتوای ویدئویی به ویژه ویلاگرها ، اینستاگرامرها و یوتوبرها قرار داده‌است و براین اساس قابلیت‌هایی مثل امکان گرفتن ویدئوهای عمودی و پشتیبانی از پخش زنده را مدنظر داشته‌است.

ویژگی‌های جدید کانن EOS M50 II شامل موارد پایین می‌شود:

-بهبود عملکرد فوکوس خودکار در حالت فیلمبرداری

-امکان تهیه‌ی ویدئوهای عمودی

-اضافه‌شدن دکمه‌ی ضبط ویدئو برروی نمایشگر و همینطور Self-Timer در حالت ویدئو

-خروجی مناسب وبکم به کمک پورت USB یا HDMI

-امکان پخش زنده‌ی بی‌سیم (این ویژگی فقط برای یوتوب امکان‌پذیر است.)

-امکان فوکوس کردن برروی سوژه به کمک صفحه‌ی نمایشگر زمانی که در حال استفاده از EVF هستید.

سیستم فوکوس خودکار کانن EOS M50 II از همان سیستمی که در M50 به کار رفته استفاده می‌کند.همان تعداد نقاط فوکوس و تکنولوژی Dual Pixel CMOS AF.در کانن M50 در تشخیص و ردیابی چهره و چشم در حالت فیلمبرداری و برخی حالت‌های عکاسی مانند Servo-AF امکان‌پذیر نبود.در نسخه‌ی دوم این دوربین در تمامی حالت‌ها تشخیص چشم و چهره و ردیابی فوکوس را خواهیدداشت.

این دوربین امکان ضبط تصاویر با رزولوشن 4K 24p را در اختیارتان می‌گذارد.متاسفانه خبری از 4K 30p نیست.برای دستیابی به فریم‌ریت‌های بالاتر باید به رزولوشن Full HD بسنده‌کنید.

دوربین کانن EOS M50 II در اواخر نوامبر ۲۰۲۰ با قیمت ۶۰۰ دلار برای بدنه و ۷۰۰ دلار برای بدنه به همراه لنز EF-M 15-45mm ارائه می‌شود.

نظر مستر دوربین :

دوربین کانن M50 II هرچند تغییراتی نسبت به مدل پیشین داشته‌است اما به نظر می‌رسد که تمامی این تغییرات با یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری قابل دستیابی بود.مطمئنا کانن در فروش این دوربین هم موفق خواهد بود اما به نظر می‌رسد اگر فریموری با قابلیت‌های فوق ( حتی با دریافت هزینه) برای دوربین کانن EOS M50 ارائه‌دهد کاربران خوشحال‌تر باشند.

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید