Canon لنز 50mm f/1.8 STM را معرفی کرد

ef50mm_stm-thumb-420x280-26654روز گذشته،Canon سومین نسل از لنز محبوب و خوش‌قیمت 50mm f/1.8 را معرفی‌کرد.این لنز تغییرات قابل توجهی نسبت به لنز نسل پیشین خود داشته‌است که می‌توان به تغییر سیستم فوکوس به STM،بهبود طراحی دیافراگم،اندود(Coatings) لنز،کمترین فاصله‌ی فوکوس و کیفیت‌ساخت اشاره‌کرد.

Canon با جایگزین کردن مونت پلاستیکی نسل پیشین با مونت فلزی در لنز جدید کیفیت‌ساخت بهتری را برای این لنز به ارمغان‌آورده‌است.طراحی اپتیکی این لنز همان ۶ عنصر قبلی در ۵ گروه می‌باشد و تغییری در این‌زمینه را شاهد نیستیم اما با اندود جدیدی که در لنزهای متاخرتر این کمپانی به کار‌رفته‌است کاهش flare و ghosting به چشم می‌آید.

به کمک ویژگی STM شما امکان فوکوسی نرم و بی‌صدا در هنگام فیلم‌برداری را دارا‌خواهید‌بود.همچنین در لنز جدید شما از قابلیت FT-M برخوردار هستید.به این‌معنا که هر هنگام خواستید،می‌توانید بدون نگرانی از آسیب‌دیدن لنز اقدام به فوکوس دستی کنید و نیازی به تغییر به حالت دستی نداشته‌باشید.

همچنین Canon تعداد تیغه‌های این لنز را از عدد ۵ به ۷ رسانده‌است.کمترین فاصله‌فوکوس هم کاهشی ۱۰‌سانتی‌متری داشته‌است و شما قادر خواهید بود از فاصله‌ی ۳۵‌سانتی‌متری روی سوژه‌ی خود فوکوس کنید.

این لنز با قیمت نسل پیشین خود یعنی 125.99 دلار ارائه‌می‌شود.

در پایین نمونه‌هایی از عکس‌های گرفته‌شده با این‌ لنز را می‌بینید.(برای دیدن عکس‌ها با رزولوشن‌ بالا بر روی آنها کلیک کنید.)

50f1.8STM-sample3_b

 

50f1.8STM-sample2_b

50f1.8STM-sample1_b

50f1.8STM sample4_b

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید