Olympus OM-D E-M10 MarkII

الیمپوس امسال با معرفی دوربین Olympus OM-D E-M5 MarkII در بین دوربین‎های بدون‎آینه با اندازه‌ی سنسور مایکرو سه چهارم(MFT) بسیار خوش درخشید.برادر کوچکتر این دوربین نیز امروز با ارتقا نسبت به نسل گذشته‎ معرفی‎شد.

Olympus OM-D E-M10 MarkII یک دوربین بدون آینه entry-level هست و برای ورود به دنیای عکاسی و همین‎طور برای کسانی که خواهان تجربه کردن این نوع دوربین‎ها می‎باشد مناسب است.

این دوربین از سنسور Live MOS شانزده مگاپیکسلی بهره می‎برد و کار پردازش نیز بر عهده‎ی پردازنده‎ی TruePic VII است.از قابلیت‎های مهم اضافه‎شده به این دوربین باید به لرزشگیر ۵ محوره اشاره کرد که به شما امکان عکاسی با سرعت شاتری ۴ مرتبه پایین‎تر نسبت به زمان نبود آن را می‎دهد.

بدنه‌ی این دوربین نسبت به مدل قبلی باریک‎تر شده است.همین‎طور با اضافه کردن بافت چرم در قسمت گریپ و تغییر جای دکمه‎ها امکان عکس‎برداری با یک‎ دست بیش از پیش تسهیل شده‎ است.

olumpus omd em10 merkii

نرخ عکس‎برداری این دوربین عدد ۸٫۵ فریم در ثانیه می‎باشد که قابل توجه است.سرعت شاتر الکترونیک نیز به ۱/۱۶۰۰۰ رسیده است.

منظریاب الکترونیکی این دوربین میدان دیدی ۱۰۰% دارد و از ۲٫۳۶ میلیون نقطه و تکنولوژی OLED بهره می‎برد و در شرایط نوری سخت کاملا عملکرد بهتری نسبت به مانیتور ۳ اینچی دارد.همین طور این منظریاب قادر به شبیه سازی منظریاب های اپتیکال است.


olumpus omd em10 merkii

از دیگر قابلیت‎های آن می‎توان به WI-FI و NFC اشاره کرد.

این دوربین جمع و جور و کوچک همراه با لنز M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42 f3.5-5.6 EZ عرضه می‎شود و قیمتی برابر ۸۰۰ دلار دارد.