DJI Osmo2

کمپانی DJI تا امروز برای پهپادهای(Drone) بسیار با کیفیت خود شناخته‌ می‌شد و تمرکز اصلی خود را بر روی اقلام پروازی گذاشته بود اما امروز با رونمایی محصولی جدید با نام DJI Osmo رویکرد خود برای تولید محصولات دیگر را نشان داد.

این ابزار جدید در واقع یک دوربین ۱۲مگاپیکسلی با قابلیت ضبط ویدئوی ۴K می‌باشد که متصل به یک لرزشگیر سه محوره است.این دوربین در واقع همان دوربینی است که در پهپاد Inspire 1 این کمپانی دیده‌می‌شود.یک سنسور ۱/۲٫۳ اینچی ساخت سونی با حساسیت ۱۰۰ تا ۱۶۰۰ درون آن قرارگرفته‌است.لنز این دوربین دارای فاصله‌ی کانونی ۲۰ میلی‌متر با میدان دید ۹۴درجه می‌باشد.

نکته‌ی جالب برای این دوربین امکان تهیه‌ی ابزاری‌ جانبی است که به شما کمک می‌کند از سنسوری با سایز مایکرو سه چهارم و لنزهای این ماونت بهره‌مند شوید.

DJI Osmo1

به گفته‌ی DJI این ابزار علاوه‌بر گرفتن لرزش در زمان فیلمبرداری درهای جدیدی در عکاسی گشوده‌است.

اگر علاقه‌مند به تهیه‌ی عکس ۳۶۰ درجه هستید کافی است ابزار را برروی حالت پانوراما قرار دهید و دوربین را بالای سر خود نگه‌دارید.دوربین شروع به چرخش می‌کند و عکس پانورامای شما را با حفظ تراز ثبت می‌کند.

همچنین به دلیل ثابت بودن دوربین شما می‌توانید عکس‌هایی با نوردهی بلند برروی دست بیاندازید.

 

از بابت طراحی تمامی دکمه‌ها بر روی دسته و نردیک به شست شما قرار گرفته‌اند،شما همچنین می‌توانید گوشی خود را به دوربین متصل کنید و علاوه بر بهره‌مندی از Live View به کنترل دوربین از روی گوشی بپردازید.

DJI Osmo5

DJI Osmo4

به نظر میرسد این دوربین در برای فیلمسازان مستقل و کسانی که بودجه‌ی زیادی برای تهیه‌ی ابزار نمی‌خواهند بپردازند کاملا مناسب باشد.قیمت این دوربین و لرزشگیر ۶۵۰ دلار می‌باشد.

منبع: petapixel.com