الیمپوس هم در فوتوکینا ۲۰۱۶ بسیار دست پر ظاهر شده است و علاوه بر معرفی پرچم‌دار جدید خود یعنی OMD-EM1 Mark II چند محصول دیگر شامل دوربین،فلاش و لنز نیز رونمایی کرده است.
Olympus Pen E-PL8
اگر جزو کسانی هستید که عکس گرفتنشان فراتر از گوشی همراه هست و دوربین جمع و جوری میخواهند که کیفیت لازم را داشته باشد این گزینه می‌تواند مناسب باشد به ویژه که طراحی استایلیش آن دل هر علاقه‌مندی را با خود همراه می‌کند.
در واقع این دوربین تغییر اساسی نسبت به مدل قبلی نداشته است و تنها چند ویژگی جزئی به آن اضافه شده است.سنسور قطع مایکرو سه چهارم از رزولوشن ۱۶٫۱ مگاپیکسلی بهره میبرد که دامنه‌ی حساسیت آن از ۱۰۰ تا ۲۵۶۰۰ می‌باشد.تعداد نقاط فوکوس آن ۸۱ می‌باشد و ۸ فریم بر ثانیه امکان عکاسی پی در پی دارد.در زمینه‌ی فیلمبرداری هم امکان ضبط تصاویر Full HD 30fps امکان‌پذیر است.

الیمپوس الیمپوس
به طور کلی اگر می‌خواهید دوربینی که به چشم بیاید داشته باشید Pen E-PL8 را بخرید!
معرفی و بررسی DPREVIEW از این دوربین خالی از لطف نیست.
Olympus FL-900 R
الیمپوس برای دوربین‌های خود فلاش جدیدی نیز طراحی کرده است.بدنه‌ی فلاش در برابر گرد و غبار مقام بوده و تحمل دمای زیرصفر را دارد از این رو برای عکاسی در محیطهای سخت مناسب است.گاید نامبر فلاش عدد بسیار خوب ۵۸ بوده و امکان استفاده از زوم در میدان دیدی برابر با فاصله‌ی کانونی ۱۰۰-۱۲ موجود است.نور برای فیلمبرداری، هد قابل چرخش و همین‌طور امکان تریگر بدون سیم از دیگر ویژگی‌های آن می‌باشد.
این فلاش در ماه دسامبر و با قیمت ۶۰۰ یورو عرضه می‌شود.

الیمپوس الیمپوس
لنزها
الیمپوس همینطور از سه لنز نیز رونمایی کرد.
Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100mm 1:4.0 IS PRO
این لنز همه کاره که معادل ۲۰۰-۲۴ در قطع ۳۵ می‌باشد در برابر گرد و غبار و یخزدگی مقاوم است.لنز با وزن ۵۶۱ گرم گزینه‌ی مناسبی برای عکاسان سفر محسوب می‌شود و ترکیب لرزشگیر اپتیکال آن با سیستم لرزشگیر سنسور الیمپوس معادل ۶٫۵ استاپ می‌باشد.نزدیکترین فاصله‌ی فوکوس آن ۱۵ سانتی‌متر می‌باشد و از این رو برای تهیه‌ی نماهای کلوزآپ مناسب است.
لنز در ماه نوامبر و با قیمت ۱۳۰۰ یورو به بازار می‌آید.

الیمپوس
Olympus M.Zuiko Digital ED 30mm 1:3.5 Macro
اما اگر قصد ماکروگرافی دارید این لنز با ضریب ۱٫۲۵:۱ و فاصله‌ی فوکوس ۹٫۵ سانتی‌متری بسیار مناسب می‌باشد.نکته‌ی جالب استفاده از مکانیسم Silent-Focus می‌باشد که نزدیک به ۲۰-۳۰% فوکوس را بهبود بخشیده است.این لنز قیمت مناسبی در حدود ۳۰۰ یورو دارد.

الیمپوس

Olympus M.Zuiko Digital ED 25mm 1:1.2 PRO
و اما لنز دوست داشتنی نرمال….این بار با دیافراگم باز ۱٫۲ که نویددهنده‌ی بوکه‌هایی مناسب می‌باشد.لایه پوشانی Z-coating Nano و بدنه‌ی فلزی آن همراه با دیافراگم نه تیغه‌ای این لنز را کاملا برای عکاسی پرتره آماده کرده است.
این لنز در ماه اکتبر و با قیمت ۱۳۰۰ یورو عرضه می‌شود.

m-zuiko25mmf1-2-550x381