Olympus Pen-F یادآور نوستالژی Rangefinderها

Olympus Pen-F

Olympus Pen-F این بار در استایلی نوستالژیک

دوربین‌های رنج‌فایندر در اوایل دهه‌ی هفتاد میلادی میدان را به SLRها واگذار کردند اما در طول سالیان هیچگاه از بین نرفتند.دوربین جدید Olympus Pen-F با وام گرفتن ویژگی‌های آن‌ها و بهره‌مندی از دستاوردهای دنیای دیجیتال پا به عرصه‌نهاده‌است.

این دوربین کوچک گزینه‌ای ایده‌آل برای عکاسان خیابانی محسوب می‌شود.استایل vintage دوربین در کنار گزینه‌هایی مانند استفاده از لرزشگیر درون بدنه ترکیبی ایده‌آل برای کسانی که هم دوستدار تکنولوژی هستند و هم به زیبایی ظاهری اهمیت می‌دهند فراهم آورده‌است.

بدنه‌ی دوربین از فلزی مرغوب تهیه‌شده‌است که در قسمت‌هایی دوربین با چرم ترکیب شده‌است.قسمت بالایی دوربین هم از منیزیم بهره برده‌است.اندازه‌ی کوچک و وزن سبک دوربین امکان ساعت‌ها در دست‌نگه‌داشتن دوربین را به شما می‌دهد که گزینه‌ای حیاتی برای عکاسی خیابانی است.دکمه‌ها و چرخانک‌های تنظیم همگی در سمت راست قسمت بالایی دوربین قرار گرفته‌اند و از این رو امکان کنترل و عکس گرفتن با یک دست را به راحتی ممکن می‌کنند.چرخانکی برای تنظیم میزان نوردهی در نظر گرفته‌شده‌است.همین‌طور دو چرخانک تنظیم دیگر هم قابلیت شخصی‌سازی داشته و شما می‌توانید موارد shutter speed,ISO,aperture,white balance را با آنها تغییر دهید.

Olympus Pen-F Olympus Pen-F

درون این بدنه‌ی کوچک سنسوری با سایز MFT از نوع Live MOS و با رزولوشن ۲۰ مگاپیکسل جای گرفته‌است و کار پردازش به پردازنده‌‌ی TruePic VII سپرده‌شده‌است.این پردازنده امکان خلق تصاویر ۵۰ مگاپیکسلی را برای شما فراهم می‌آورد.در حالت High Res Shot دوربین هشت تصویر مجزا ثبت می‌کند که با ترکیب آنها به تصویری ۵۰مگاپیکسلی می‌رسد.

شاتر مکانیکی این دوربین با بیشینه سرعت ۱/۸۰۰۰ ثانیه چکانده می‌شود.همین‌طور با عکاسی پی در پی ۱۰ فریم بر ثانیه سوژه‌ای در خیابان از دست نخواهد رفت.

منظریاب الکترونیکی Pen-F از ۲.۳۶ میلیون نقطه تشکیل شده‌است و از نوع LED می‌باشد.این منظریاب پوششی صددرصدی از میدان دید لنز به شما می‌دهد و تمام تنظیمات دوربین در آن قابل رویت است.نمایشگر ۳ اینچی این دوربین لمسی ‌می‌باشد.

Olympus Pen-F

عکاسی خیابانی بدون حرکت متصور نیست.از این رو الیمپوس با بهره‌مندی از لرزشگیر ۵ محوره درون بدنه‌ی دوربین امکان تهیه‌ی تصاویری شارپ را فراهم‌می‌آورد.امکان استفاده‌ از این لرزشگیر برای لنزهایی بدون ارتباط الکترونیکی نیز ممکن است.

Olympus Pen-F

شما به کمک Wi-Fi تعبیه‌شده درون دوربین و برنامه‌ی Olympus Image Share می‌توانید کنترل دوربین را از روی گوشی و تبلت خود داشته‌باشید.

مشخصات کامل این دوربین را اینجا مشاهده کنید.

این دوربین با قیمت ۱۲۰۰ دلار عرضه می‌شود.

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید